Відомий лікар-педіатр і блогер Євген Комаровський погодився з правдоподібністю припущення українця про ймовірність формування імунітету від коронавірусної хвороби COVID-19 при регулярному отриманні невеликих доз інфекції.

Відповідний пост був розміщений на сторінці Комаровського у соцмережі "Інстаграм".

Основний аспект, на якому неодноразово наголошував зірковий медик — те, що важкість перебігу хвороби і навіть взагалі шанси захворіти безпосередньо залежать від кількості інфекційних агентів, які потрапляють в організм. Саме тому один з читачів Комаровського висунув гіпотезу (яку він підтверджує своїми спостереженнями), що у людей, які мають часті, але обмежені контакти з іншими — мають шанс розвинути природний імунітет до COVID-19.

"Спостерігаючи за знайомими, сусідами, зробив деякі висновки. Мені здається, що людина, яка спілкується з багатьма людьми по роботі, але не довго, а, як кондуктор в трамваї, десяток секунд, отримує вірус багато разів за робочий день. Але мої знайомі, які ось так працюють - продавцями, кондукторами, охоронцями - майже не хворіють. Може, здорова людина, ось так спілкуючись з вірусоносіями - постійно і швидкоплинно, отримує імунітет від вірусу?" — запитує чоловік.

пандемія covid-19, ілюстративне фото Getty Images
пандемія covid-19, ілюстративне фото Getty Images

Популярні новини зараз
Після гучного інтерв'ю з Дьоміним, з Німеччини, Бабкін вирішив нагадати, звідки родом: "Робимо перекличку" Софія Ротару у 75-річний ювілей заявила про неважливість мови в Україні, тепер вона в місці сили: "Про кохання та мир" Потап "відповів" на запрошення співака Позитива повернутися в Україну: невже переконали репера Одразу за бурятами "прозріння" прийшло до дагестанців, яких "змушують" йти воювати: "Нас тримають у злиднях"
Показати ще

Комаровський дав доволі очікувану відповідь, але, на жаль, не зміг надати безпосередніх доказів цьому — ймовірно, відповідні дослідження ще не були проведені чи опубліковані.

"Я вже багато разів розповідав, що тяжкість і ризик коронавірусної інфекції прямо залежить від того, яка кількість вірусів потрапить в дихальні шляхи одномоментно. Це відоме поняття інфікувати дози. І тяжкість коронавірусної інфекції залежить від дози. Тобто чим більше вірусу ви вдихнули, тим важче захворювання. Якщо ви постійно вдихаєте мало, то ви виробляєте імунітет поступово, не доводячи себе до реальних клінічних симптомів. Тому ваша версія високій ймовірності. Швидше за все, так воно і є", — пояснив наймедійніший лікар України.

Варто наголосити, що попри правдоподібність цієї гіпотези, Комаровський не давав рекомендацій навмисне вдаватися до таких дій.

Нагадаємо, Комаровський показав мамину правду життя, важко втриматися від сміху, це знайоме всім "дітним".

Як повідомляв Знай.uа, Комаровський розвінчав міфи про засоби для підвищення імунітету.

Також Знай.uа писав, що Комаровський придумав, як згуртувати сім'ю перед Новим роком за 10 кроків.