Згідно з принципами пенсійної реформи 2023 року, українці зможуть отримувати "другу" пенсію — вона виплачуватиметься з відкладених працівниками коштів, якими особа зможе розпоряджатися з 60-річного віку.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОднак наразі ці зміни знаходяться лише на стадії законопроєктів — насамперед, №
Система таких внесків має за основу й вклад роботодавця: людина відкладає мінімум 1% від свого доходу (за бажання може і більше), підприємство ж додає до цієї суми кошти, розраховані за формулою +1% (тобто якщо людина відкладає 1%, то роботодавець – мінімум 2%).
Для того, щоб забезпечити функціонування системи, голова уряду Денис Шмигаль вимагає, щоб в 2023 році було виділено 2% від ЄСВ і 2% від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) пенсійних відкладень.
Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна прокоментувала можливу роль недержавних заощаджувальних організацій у пенсійній системі.
"Звичайно, ці недержавні пенсійні фонди очікують на якісного регулятора. Вони хочуть, щоб із ними Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку працювала. Вони навіть готові на посилення вимог. Тому що, коли я з ними зустрічалася, я в них запитала: а ви готові бути суб’єктом другого рівня, забирати кошти людей вже з обов’язкового рівня і ними оперувати? Вони кажуть: так. Я кажу: ви розумієте, що ми для вас посилимо вимоги? Тому що це обов’язково держава гарантує захист цих активів. А вони кажуть: так. Тобто вони хочуть, щоб був введений другий рівень, щоб вони були суб’єктами цієї системи", – заявила Лазебна в ефірі "Радіо свобода".
Нагадаємо, Пенсії тепер видаватимуть централізовано: яких змін очікувати одержувачам соцвиплат
Як повідомляв Знай.ua, бюджет на 2021 рік, якими будуть зарплати, ціни та державний борг України.
Також Знай.ua писав, що Лазебна розповіла, як розподілять пенсії в 2021 році, чого чекати, якщо вам 65, 75 і 80 років.