Стало відомо, що інфляція другий рік поспіль потрапляє в цільовий діапазон Національного банку України 5% +/- 1 в.п.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби НБУ в соцмережі Facebook.

"Ба більше! У 2020 році, згідно з даними Державної служби статистики, НБУ поцілив у самісіньке "яблучко" – 5%", - уточнюється в публікації.

Крім того, світова пандемія також сприяла пом'якшенню монетарної політики. Глобальне падіння попиту спричинило за собою вниз і ціни.

"За таких обставин центральний банк, стимулюючи економіку за допомогою політики дешевих грошей, може одразу "вбити двох зайців": одночасно пришвидшити і економічне відновлення, і інфляцію до рівня цілі.

Популярні новини зараз
Кабмін вирішив, коли у школярів закінчиться навчальний рік – канікули влітку "під загрозою" У Пенсійному фонді розповіли про "хитрість" для збільшення пенсії: хто і як може скористатися Замкнене коло від Lifecell: абонентам, не згодним платити більше, пропонують тарифи подешевше і тут же їх піднімають Що зміниться, якщо постійно пити воду з лимоном: експеримент здивує всіх
Показати ще

Тож у 2020 році НБУ діяв рішуче і знизив облікову ставку до історичного рекорду в 6% та підтримав банки ліквідністю. М’яка монетарна політика НБУ допомогла економіці швидше оговтатися від падіння, зумовленого карантинними обмеженнями. Так, вже в третьому кварталі 2020 року економічна активність та споживання повернулися на шлях зростання", - зазначили в Нацбанку.

Нагадаємо, за оцінками провідних світових банків у 2021 році очікується падіння курсу долара на світових ринках. Основна причина полягає в поступовому ослабленні привабливості долара після тимчасового сплеску попиту під час початку пандемії коронавірусної інфекції.

Як повідомляв портал Знай.uа, у Державному бюджеті на 2021 рік передбачено, що в Україні курс долара буде на рівні 29,1 гривень/долар.

Також портал Знай.uа писав, що МВФ спрогнозував реальний ВВП України на 2023-2025 роки. На думку фахівців, після спаду в цьому році на 8,2% і відновлення в 2021-му на 1,1% і в 2022-му на 3%, в 2023 році зростання української економіки прискориться до 3,4%, в 2024-му – до 3,8%, в 2025-му – до 4%.