Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба повідомив, що в його офіс на погодження надійшов проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України, прийняття якого фактично припинить реформу інтернатів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це Микола Кулеба написав на своїй сторінці у Фейсбуці. На його думку, таке рішення означає бажання Уряду залишити все, як було раніше, замість того, щоб спрямувати зусилля на розвиток доступних освітніх, медичних і соціальних послуг, зміцнення і збереження сім'ї для дитини.
Кулеба повідомив, що Мінсоцполітики пропонує "відтермінувати" до 2026 року припинення влаштування до інтернатів дітей віком до 3-х років, що було передбачено стратегією до 2020, як один із ключових пріоритетів.
"Саме на дітей цього віку інституційний догляд впливає найбільш травматично, про що говорять численні дослідження! В Україні у 2019 році 1 639 дітей віком до 3-х років були влаштовані в інтернати. Я абсолютно впевнений, що держава має достатньо ресурсу, щоб створити належні умови для цих дітей і не допустити потрапляння їх в заклади.", - повідомив він.
Крім іншого, розпорядженням виключаються із реформи 70% інтернатних закладів системи освіти - це спеціальні та спеціалізовані заклади, у складі яких є пансіон. Кулеба пояснив, що фактично, реформа звужується лише до будинків дитини, дитячих будинків-інтернатів системи соціального захисту та дитячих будинків системи освіти.
"На жаль, окремі депутати всупереч рекомендаціям Комітету ООН з прав дитини, у яких інституційне розміщення дітей допускається лише у якості крайнього заходу і тільки, якщо це відповідає найкращим інтересам дитини, борються за систему інтернатів з цілодобовим перебуванням в них дітей, вважаючи прийнятним розлучення дитини з батьками. Мені було б зрозуміло, якби ці депутати, діючи у найкращих інтересах дитини, разом з Міністерством соціальної політики України, Міністерством освіти і науки України спрямували свої зусилля на зміцнення спроможності системи захисту дітей... Такі дії можна розцінити лише як небажання діяти в інтересах дитини. Це - руйнація системи захисту прав дитини.", - пояснив він.
Кулеба також пригадав історію Кирила Невдохи, випускника спеціальної школи-інтернату. Хлопець неодноразово говорив про те, що він отримав вирок долі - 10 років перебування у спеціальній школі-інтернаті. "Я пройшов "кола пекла", щоб мати право аж у 20 років здобувати повну загальну середню освіту у звичайній групі" - часто наголошує Кирило.
Нагадаємо, безстрашний воїн ЗСУ отримав "бойове хрещення" просто на День Незалежності: "Ціла батарея артилерії...". Він вважає, що це справа для справжніх чоловіків.
Як повідомляв портал "Знай.ua", учні повернуться у школи ще не скоро: Степанов назвав причину. Максим Степанов пояснив, чому не можна завчасно повернути оффлайн-навчання у школах
Також "Знай.ua" писав, малозабезпечені сім'ї благають Зеленського про допомогу, втомились від космічних цін і тарифів: "Нахабно здерти з людей". Володимира Зеленського просять підвищити соціальну допомогу багатодітним сім'ям