Міністерство охорони здоров'я України за експертної підтримки спеціалістів галузі, ВООЗ, МАГАТЕ та пацієнтських організацій розробило проєкт Національної стратегії контролю онкологічних захворювань до 2030 року.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на брифінгу 21 січня. За його словами, завдяки системному підходу МОЗ розраховує на "суттєве зменшення смертності, спричиненої онкологічними захворюваннями".

Максим Степанов, фото з Facebook
Максим Степанов, фото з Facebook

"Серед цілей Національної стратегії є первинна профілактика онкологічних захворювань, зокрема імунізація населення від канцерогенних вірусів та популяризація здорового способу життя; раннє виявлення онкологічних захворювань; сталий та рівноправний доступ до якісних послуг із діагностики та лікування онкозахворювань; психологічна підтримка та соціальна реабілітація пацієнтів онкологічного профілю; удосконалення системи реєстрації раку, лікувальних заходів та результатів спостереження за такими пацієнтами; підвищення рівня професійної освіти лікарів та інших медпрацівників; проведення наукових досліджень; паліативна допомога онкохворим пацієнтам та підтримка їхніх доглядальників. На підставі визначених стратегічних цілей МОЗ розробляє план реалізації довгострокових, середньострокових та короткострокових заходів.", - йдеться у повідомленні. Максим Степанов

У МОЗ також повідомили, що найближчим часом проєкт Національної стратегії контролю онкологічних захворювань до 2030 року буде винесений на громадське обговорення.

Популярні новини зараз
Українська ППО знайшла "протиотруту" від іранських "Шахедів", у Залужного заспокоїли населення: "За ними полюють" "Буде боротьба, Крим, воля народу...": екстрасенс Людмила Хомутовська втішила українців прогнозом на квітень та травень Українські сім'ї можуть отримати 7000 гривень допомоги: як оформити виплати, не встаючи з дивана Гроші видно, але не можна зняти: клієнти Ощадбанку зіткнулися з проблемами, кошти просто "зависли"
Показати ще

Скрін: facebook.com/moz.ukr/
Скрін: facebook.com/moz.ukr/

Нагадаємо, безстрашний воїн ЗСУ отримав "бойове хрещення" просто на День Незалежності: "Ціла батарея артилерії...". Він вважає, що це справа для справжніх чоловіків.

Як повідомляв портал "Знай.ua", учні повернуться у школи ще не скоро: Степанов назвав причину. Максим Степанов пояснив, чому не можна завчасно повернути оффлайн-навчання у школах

Також "Знай.ua" писав, малозабезпечені сім'ї благають Зеленського про допомогу, втомились від космічних цін і тарифів: "Нахабно здерти з людей". Володимира Зеленського просять підвищити соціальну допомогу багатодітним сім'ям