У власників авто з іноземною реєстрацією знову виникли проблеми, як наслідок - розмитнення автомобіля зараз дуже актуальна тема. У 2021 році власникам "євроблях"доведеться заплатити великі штрафи, які не звільняють їх від обов'язку вивезти за межі України або провести розмитнення.

Відомо, що в суму розмитнення входить три основні компоненти – акциз, мито і ПДВ. Про це стало відомо завдяки повідомленню одного з українських автомобільних порталів.

Євробляхи, фото з відкритих джерел
Євробляхи, фото з відкритих джерел

Акциз: він розраховується за формулою - Ставка (базова) х К (двигун) х К (вік машини). Під ставкою тут мається на увазі базова - ставка податку в євро за 1 одиницю транспортного засобу.

Для машин з бензиновим двигуном до 3000 куб. см - 50,0

Популярні новини зараз
Ситуація зі світлом кардинально зміниться: 5 атомних блоків "йдуть" на ремонт Головне за 16 червня: супермаркети не приймають купюри, друге подорожчання електроенергії та блокування карток українців Звички доведеться міняти: Нацбанк оголосив про великі зміни При споживанні до 100 кВт/год – тариф нижчий? У YASNO пояснили важливий нюанс
Показати ще

З бензиновим двигуном більше 3000 куб. см – 100,0

З дизельним двигуном об'ємом до 3500 куб. см-75,0

З дизельним двигуном об'ємом понад 3500 куб. см – 150,0

К - двигун: цей коефіцієнт, який визначається діленням об'єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння в куб. см на 1000 куб. см.

К - вік: цей коефіцієнт дорівнює кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва транспортного засобу, до року визначення ставки податку. Варто зазначити, що для нових транспортних засобів і засобів, які використовувалися до одного повного календарного року цей коефіцієнт дорівнює 1. Для транспортних засобів, які використовувалися більше 15 календарних років-дорівнює 15.

Євробляха, фото YouTube
Євробляха, фото YouTube

Мито: воно становить 10% від ціни автомобіля, яка вказана в документах на транспортний засіб. У деяких випадках митниця може засумніватися в об'єктивності заявленої ціни і зажадати проведення експертизи. В результаті оціночна вартість автомобіля може значно зрости. Але таке рішення можна оскаржити.

ПДВ: він дорівнює 20% від суми акцизу, мита та ціни автомобіля.

Підрахувати індивідуальну суму розмитнення автомобіля можна у цьому простому калькуляторі.

Раніше повідомляли, ера "євроблях" закінчилася? Копи отримали дозвіл на штрафи, перший вже попався.

Як повідомляв Знай.uа, українським водіям відмовляють у найважливішому, час знімати єврономера.

Знай.uа писав, під Києвом п'яний євробляхер протаранив машину з дітьми - залив очі і летів, не розбираючи дороги.