За останні десятиліття обсяги виробництва гречки в Україні скоротилися в 4,6 рази, до 104 тисячі тонн. Про це повідомила аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин, передає прес-служба агропромислового об'єднання.

Водночас Україна входить до рейтингу найбільших світових виробників та імпортерів даної культури. За даними минулого року наша країна була третьою у виробництві та четвертою в імпорті.

Причиною падіння виробництва послужила сформована культура споживання гречки в Україні. Так, аграрії почали займатися вирощуванням більш рентабельних і орієнтованих на експорт продуктів (пшениця, кукурудза, соняшник тощо).

"Тим більше, що серйозну конкуренцію їм становить дешевша за ціною гречка виробництва Російської Федерації", - заявила Литвин.

гречана крупа, фото Pixabay
гречана крупа, фото Pixabay

Популярні новини зараз

Відкинутий Златою Огнєвіч Максим Тарапата знайшов розраду в обіймах кучерявої красуні :"Я балдію"

33-річний шеф-кухар забив татуюваннями майже все тіло за 2 мільйони гривень: "Найболючіше в попі"

Тоня Матвієнко подарувала своїй красуні Ніночці поїздку до Єгипту з Арсеном Мірзояном: "Навіщо цей цирк"

Майкл Щур з "Телебачення Торонто" назвав найгірший курорт у Карпатах: "Жлоби зайняли гору"

Показати ще

Варто уточнити, що в 2020 році найбільшим імпортером гречки в Україну була Росія з часткою в 42% від загального імпорту в грошовому вираженні. При цьому російська ціна була на 19% менше середньої вартості поставки всіх інших постачальників.

"Однак за попередніми оцінками, в 2020 році обсяги виробництва гречки на 22% перевищують аналогічний показник попереднього року, що дозволить частково скоротити імпортні поставки в 2021 році", – вказується в повідомленні УКАБ.

За підсумками минулого року стрімкіше дорожчав цукор – майже на 46,2%, також більш ніж на третину зросла вартість гречаної крупи. При цьому найбільше за рік впала в ціні цибуля – майже на 43%.

Нагадаємо, в українських тортах знайшли небезпечний інгредієнт.

Як повідомляв портал Знай.uа, в Україні різко підскочила ціна на картоплю.

Також портал Знай.uа писав, що на українців навесні чекає суттєве подорожчання продуктів.