В Україні здавна перед приходом весни святкують Масляну. Проте, традиція їсти млинці під час святкувань не зовсім українська.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТрадиційне свято Масляна або Масляниця припадає на останній тиждень перед Великоднім постом. Цей період зазвичай асоціюється з млинцями. Проте, як виявилося, історично для українців під час святкувань млинці не були властивими. Історію свята розповідає фольклористка Дар'я Анцибор, пише
За словами фольклористки, цей звичай прийшов на територію України з Росії. У давнину значно популярнішими на Масляну були традиційні вареники. Адже вони історично є більш популярною ритуальною стравою для українців. І саме тому стали головним атрибутом Масляної.
Готували вареники з нагоди Масляної в останній тиждень перед постом. Найпопулярнішими були вареники з сиром, запечені зі сметаною та маслом. І хоча млинці на території України їли також, все ж у святкове меню українців на Масляну вони ввійшли через вплив Росії.
Російський формат святкування намагались популяризувати також у великих українських містах. У часи Радянського Союзу Масляну спершу заборонили, але згодом у 60-х традицію гулянь разом з млинцями повернули.
Фахівчиня зауважує, що традиція їсти млинці напередодні посту є також у США, Великій Британії, Канаді, Новій Зеландії, Австралії та Ірландії. Наприклад, британці вже понад пів століття влаштовують "перегони з млинцями". Згідно з правилами, потрібно пробігти приблизно 400 метрів, одночасно підкидаючи млинець на сковорідці.
Нагадаємо, українці складатимуть іспит на знання мови: кому доведеться підтвердити свій рівень. Українцям доведеться скласти іспит на знання мови
Як повідомляв портал "Знай.ua", Масляна у 2021 році: головні заборони і прикмети свята. У цей день випікали млинці, спалювали опудало і готувалися до зустрічі весни.
Також "Знай.ua" писав, що найкращі рецепти млинців на Масляну: класичні, сирні і на кефірі. Цьогоріч з 8 по 14 березня українці відзначатимуть Масляну — одне з найяскравіших і найсмачніших свят.