У період з 8 по 14 березня в Україні православні християни відзначатимуть Масляну. Окрім того, що це час млинців і вареників, це ще й важлива можливість для вірян підготуватися до Великого посту — і тому слід пам'ятати про головні заборони.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПорадами щодо поведінки на масляну Знай.ua ділиться на основі матеріалу ресурсу Інформатор.
На перший погляд, наявність якихось заборон на Масляну може здатися дивною, адже задачею свят є дати людям трохи "нагулятися" перед строгим постом. Але у всьому слід знати свою міру, тому і на Масляну втрачати голову не варто.
На Масляну вже слід відмовитися від м'яса — його православні християни вже не їдять, готуючись до посту. Але сир, сметана, яйця та інші тваринні й заборонені в піст продукти вживати якраз традиційно й заведено.
Слід подумати і про підготовку душі до Великого посту: заборонено злитися, лихословити і лаятися.
Не можна на Масляну зустрічати гостей в неприбраному будинку. Заборони на хатні роботи немає, так що можете сміливо прати, мити і прибирати.
Масляну не можна проводити на самоті — заведено зустрічати гостей і ходити в гості. Однак у період пандемії коронавірусної хвороби з цією традицією слід бути дуже обережним.
Не можна об'їдатися. До посту людина готує як душу, так і тіло — тому піддаватися гріху і знущатися з травної системи не варто.
Нагадаємо, Чим частували ґречні українці на Масляну: вареники проти млинців та інші звичаї предків
Як повідомляв портал "Знай.ua", Масляна у 2021 році: головні заборони і прикмети свята. У цей день випікали млинці, спалювали опудало і готувалися до зустрічі весни.
Також Знай.ua писав, що найкращі рецепти млинців на Масляну: класичні, сирні і на кефірі. Цьогоріч з 8 по 14 березня українці відзначатимуть Масляну — одне з найяскравіших і найсмачніших свят.