На Кіровоградщині в місті Олександрія 21 червня відбудеться канонізація священномучеників Олександра, Василія, Якова, Феодора і святої блаженної сповідниці Іулітти.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на www.alexandria-eparhia.org.ua,

Божественну літургію і прославляння місцевошанованих святих Олександрійської єпархії звершить Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Богослужіння почнеться о 08.00 в кафедральному соборі на честь Покрова Пресвятої Богородиці.

Як повідомлялося раніше, рішення про канонізацію блаженного Іулітти Священний Синод УПЦ прийняв 3 квітня 2019 року, священномучеників - 9 грудня 2020 року.

Популярні новини зараз
"Це п*здец": Наталці Денисенко під час операції видалили не те, що треба Організм віддячить: чому дієтологи радять їсти страви з картоплі лише у свята Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати "Передам, як раніше": українці помітили дивне у платіжках за газ
Показати ще

Блаженна Іулітта Педан народилася 28 липня 1885 в селі Петрове (зараз Кіровоградська область). Вийшла заміж за Кирила Педана, стала матір'ю чотирьох дітей. З 1930-го по 1939 року її забирали на допити і в тюрму 12 разів. Останній арешт закінчився судом і вироком від 11 червня 1940 року до 8-ми років ув'язнення за «організацію релігійної секти». Незабаром Іулітту направили в Херсонську лікарню для душевнохворих. Весь час подвижниця продовжувала молитися і піклуватися про людей, які зверталися до неї за допомогою і порадою.

Померла свята 8 квітня 1955 року. 17 травня 2019 року відбулося знайдення мощей святої. Зараз вони знаходяться в Свято-Покровському соборі в місті Олександрія.

Ієрей Яків Іллічівський (+1919) народився в родині псаломщика в Херсоні. 6 травня 1919 року прийняв мученицьку смерть від рук місцевих більшовиків і був похований біля храму на честь великомученика Феодора Тирона в селищі Нова Прага, в якому служив. Влітку 2020 року були знайдені його мощі.

Ієрей Василій Слотвінський в 1877 році закінчив Одеську семінарію. Служив на Кіровоградщині. 6 травня 1919 року прийняв мученицьку смерть.

Ієрей Феодор Статкевич навчався в Одеській духовній семінарії. У 1894 році був рукопокладений в сан священика і направлений служити в Стрітенський храм в село Павлиш на території нинішньої Кіровороградской області. З 1897 року служив настоятелем в Богоявленській церкві в селі Богоявленськ. Під час Першої світової війни з 1915 року отець Феодор разом зі священиком Іллею Генкіним був активним членом комітету допомоги біженцям. Завдяки їх працям були відкриті відповідні піклування в селах Онуфріївське і Богоявленське. Був убитий більшовиками 12 квітня 1919 року під час звершення поховання.

Ієрей Олександр Балануца в грудні 1913 був визначений настоятелем Михайлівського храму села Іванівка на території Кіровоградщини. Помер від рук більшовиків 27 серпня 1919 року.

*** Канонізація - це процедура, за допомогої якого Церква підтверджує святість того чи іншого подвижника, тим самим «узаконюючи» його шанування в народі.