На фоні оновлення законодавства України щодо мобілізаційних процедур, суттєві зміни торкнулися й категоризації військовозобов’язаних за ступенем придатності до військової служби.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідповідно до нововведень, поняття "обмежено придатний" виводиться з ужитку, залишаючи лише дві категорії: "придатний" та "непридатний".
Новації не означають, що всі чоловіки, які раніше належали до категорії "обмежено придатних", будуть негайно направлені на виконання бойових завдань.
Натомість, мобілізація таких осіб передбачатиме ретельний аналіз з урахуванням їх професійних навичок, віку, військової спеціальності та загальної здатності до виконання певних обов’язків.
Особи, що відповідають зазначеним критеріям, можуть бути залучені до служби в логістичних, тилових підрозділах, адміністративних установах та навчальних закладах, а також в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
При цьому їхня участь у діяльності підрозділів, що безпосередньо залучені до бойових дій, зокрема десантно-штурмових військ, флоту, морської піхоти та спеціальних підрозділів, не передбачається.
Законопроєкт також ставить за мету проведення медичного переогляду чоловіків протягом 9 місяців з моменту його вступу в дію для отримання нового статусу придатності.
Юрист Надія Шуляк роз’яснила, що критерії, за якими буде оцінюватися здатність осіб до служби, передбачають детальний розгляд їхнього фізичного стану та загального здоров’я.
Також нагадаємо, про 4 пункти, які мають знати всі чоловіки. Адже Міноборони України внесло законопроєкт №10449, який оновлює підходи до мобілізації та військової підготовки.