Український парламент остаточно ухвалив законопроект №10449 про мобілізацію у другому читанні. Якщо у громадянина у власності більше одного транспортного засобу, то один із них може мобілізувати на потреби Збройних сил України. Така норма містить остаточний варіант законопроекту про мобілізацію.

Проте, за словами народного депутата України Ярослава Железняка, забиратимуть на потреби українських сил оборони лише спецтехніку в юридичних осіб.

Мобілізація авто, скріншот: YouTube
Мобілізація авто, скріншот: YouTube

За його словами, не варто хвилюватись за цивільні тачки. Правка стосується лише техніки, яка відповідає потребам військових.

"І якщо у когось два броньовані намистини, то можуть вилучити один за певною процедурою", - зазначив Железняк.

Популярні новини зараз
Пасажири вимагали "викинути" дитину з літака: їх підтримала навіть стюардеса - що сталося Як уникнути арешту майна: чому переписка на родичів може виявитися поганим варіантом Готуйте додаткові 300 гривень: українцям прийдуть перераховані платіжки Комунальники вирішили не церемонитися: який тариф злетить одразу на 90%
Показати ще

Мобілізація транспортних засобів – деталі

Повідомляється, що військово-транспортний обов'язок встановлюється з метою задоволення потреб Збройних Сил України на період транспортними засобами та технікою.

Цей обов'язок поширюється як на місцеві, центральні органи влади, підприємства та установи, так і на громадян – власників транспортних засобів.

Мобілізація авто для ЗСУ, скріншот: Facebook
Мобілізація авто для ЗСУ, скріншот: Facebook

Мобілізувати транспортні засоби можуть представники ТЦК та СП (територіальний центр комплектування та соціальної підтримки).

Зокрема, якщо у громадянина у власності перебуває понад один транспортний засіб – автомобіль (або інший транспортний засіб) можуть мобілізувати на потреби ЗСУ. Відповідно, це не стосується тих, хто має у власності лише один транспортний засіб.

Повернення транспортних засобів власнику відбувається протягом 30 календарних днів із моменту оголошення демобілізації.

Нагадаємо, стане відомо все: звідки в "Оберіг" додадуть відомості про чоловіків.

Раніше повідомлялося, що повісткова каша: журналістка розповіла про деталі нового закону про мобілізацію.

Також, зможуть відкупитися від мобілізації: яку альтернативу службі можуть запропонувати.