Верховна Рада України 11 квітня 2024 року ухвалила законопроект про посилення мобілізації, Володимир Зеленський підписав його 16 числа, у вівторок.

Ухвалення цього документа стало вкрай необхідним кроком, про що зазначив командувач оперативно-стратегічного угрупування військ "Хортиця" генерал-лейтенант Юрій Содоль. За його словами, ЗСУ змушені тримати оборону з останніх сил, при цьому чисельність окупаційних військ переважає їх у 7-10 разів.

ЗСУ. Фото Генштаб
ЗСУ. Фото Генштаб

У деяких підрозділах ЗСУ залишилося лише по 2-4 особи, тоді як за статутами їх має бути 8-10.

Проте документ, який потрапив до сесійної зали, зазнав певних змін. Зокрема, з нього було вилучено норму про демобілізацію військовослужбовців, які провели на фронті 36 місяців під час воєнного стану. Ініціатором став головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Популярні новини зараз
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Показати ще

Настрою чинних військових за цим рішенням парламентського комітету та Міноборони виявилися неоднозначними. Одні говорять про повну демотивацію та несправедливість, інші визнають, що в нинішніх умовах російської агресії, що росте, проведення повноцінної демобілізації просто неможливе.

ЗСУ. Фото Генштаб
ЗСУ. Фото Генштаб

Зокрема, військовослужбовець 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнездилов висловив побоювання, що без упорядкування процесу демобілізації кількість випадків самовільного звільнення з частин зросте в рази.

Нагадаємо, Зеленський підписав закон про мобілізацію

Як повідомляв "Знай.ua", військком наплював на бронювання: чоловіка мобілізували, незважаючи на папери

Знай.ua писав, після втрати кінцівок не зможуть отримати інвалідність: як новий закон про мобілізацію вплине на українців