В Україні змінилися правила вручення повісток. Юрист Роман Симутін у деталях розповіла про нові правила. Йдеться про те, що після внесення змін до статті 22 закону України "Про мобілізацію" 11 квітня 2024 року всім військовозобов'язаним варто готуватися до вручення повісток будь-ким у військовій формі, а також в електронному кабінеті.

При цьому начальника ТЦК буквально відсторонили від виконання цих обов'язків.

Про це Роман Симутін розповів у своєму новому ефірі, який доступний для перегляду на YouTube.

"Так, ви маєте рацію, говоритимемо про повістки, виписані на коліні, які фактично узаконили шляхом внесення змін", - уточнив адвокат.

Популярні новини зараз
Оновлення даних у ТЦК: в яких випадках чоловіка можуть відвезти на "перевірку" Тривожна арифметика "Нафтогазу": українці стають боржниками навіть за наявності переплати ТЦК почали перевіряти салони авто Українцям затвердили нові тарифи з 1 червня: комуналка стане ще більшим ударом
Показати ще

Спілкування з ТЦК, скріншот: Facebook
Спілкування з ТЦК, скріншот: Facebook

Як було раніше?

У "старих" повістках було зазначено, що такий громадянин, відповідно до розпорядження з номером і датою, викликається в ТЦК.

"Це додаток №11 до постанови Кабміну №1487 від 30.12.2022 року. Де зазначалося, що повістка має бути заповнена та підписана начальником ТЦК", - пояснив юрист.

За його словами, розпорядження – основа основ, яка служила підставою для виклику громадянина та наділення представника ТЦК повноваженнями на її вручення.

"Простими словами. Начальник ТЦК мав видати розпорядження, де у першому пункті мав вказати осіб, яких викликає: їх може бути хоч і 100, а у другому пункті - визначити уповноважених осіб ТЦК на їхнє вручення", - зазначив Симутін.

Таким чином дотримувалася процедура, а певні представники наділялися повноваженнями, як того вимагала стаття 19 Конституції (згідно з якою органи влади мають діяти в межах та у спосіб, передбачений законом).

Адвокат уточнив: якщо такий порядок порушувався, тоді на повістці не вказувалося розпорядження, а представник не міг підтвердити свої повноваження. Отже, особа не мала обов'язку приймати повістку.

Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube
Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube

Як тепер сталося?

Відповідно до проголосованих народними депутатами змін, тепер у повістці про виклик до ТЦК зазначаються:

- ПІБ та дата народження - кому адресовано повістку;

- найменування ТЦК, який видав повістку;

- Мета виклику в ТЦК;

- місце, день та час явки за викликом;

- підпис (електронний цифровий підпис) посадової особи, яка видала (сформувала) порядок денний;

- реєстраційний номер повістки;

- роз'яснення про наслідки неявки та обов'язок повідомити про причини неявки.

"А тепер уважно шукаємо фразу чи слово: "розпорядження". Упс, а його немає! Зате є ось таке формулювання: "підпис посадової особи, яка видала повістку". Тобто фактично повістку може вручити будь-яка посадова особа і це не обов'язково начальник ТЦК", - зауважив юрист.

Він уточнив, що це може бути "звичайний керівник якогось відділу із двох осіб або начальник якоїсь зміни, патруля тощо".

"Одним словом, у ТЦК не буде рядових, усі будуть начальниками і повістки підписуватимуть теж вони. Це я трошки згущаю фарби, але далі ви все зрозумієте, - зазначив чоловік.

Нагадаємо, треба забронювати: військовий назвав важливі категорії.

Раніше повідомлялося, що новий Закон про мобілізацію: що зміниться для чоловіків.

Також, чому мобілізація з 25 років нічим не допоможе і скільки в Україні чоловіків до 30.