Нещодавно ухвалений закон про мобілізацію в Україні викликав багато хвилювань та обговорень. Відповідно до нього, чоловікам призовного віку дається лише 60 днів на оновлення облікових даних.

Видання texty.org.ua провело аналіз і запитав: чи зможе система ТЦК впоратися із завданням у зазначені терміни?

Аналітики з'ясували, що ефективність електронного оновлення даних та процедури через ЦНАП поки що залишаються неясними. За законом доступний лише один спосіб оновлення – через ТЦК.

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

За їхніми розрахунками, кожен ТЦК повинен буде обслужити близько 1110 осіб на день, щоб уникнути штрафів для тих, хто не встиг оновити дані у строк.

Популярні новини зараз
Кияни відповіли, кого хочуть бачити новим мером міста: результати опитування Зливи, спека та торнадо: які катаклізми чекають Україну на початку літа Оновлення даних у ТЦК: в яких випадках чоловіка можуть відвезти на "перевірку" Готуйте 400 гривень: власників лічильників води очікують додаткові витрати
Показати ще

Наразі в Україні працює 178 ТЦК. Якщо електронні ресурси не запрацюють, ТЦК мають опрацювати дані для майже 7,9 мільйонів чоловіків. Після вирахування службовців, біженців та інших категорій, йдеться про потенційно 5 мільйонів людей.

Моделювання показує, що існуючі графіки роботи ТЦК не враховують реальної можливості оновлення даних для такої кількості людей за 60 днів. Насправді, за даними з Києва, один кабінет за день обслуговував лише 30-40 осіб.

TЦК / фото
TЦК / фото

Це ставить під сумнів реальність виконання поставленого завдання. Додамо до цього непередбачуваність кількості людей, які з'являться для проходження медкомісії після оновлення даних, і завдання стає ще складнішим.

Однак джерело говорить про інші шляхи вирішення цієї проблеми. Наприклад, створення єдиного реєстру військовозобов'язаних "Оберіг", який автоматично оновлюватиме дані з інших джерел.

Це дозволить зосередитись на головному завданні – формуванні списків призовників та плануванні мобілізаційних заходів, мінімізуючи бюрократичні перешкоди.

Зрештою, головне – не допустити хаосу та довгих черг у військкоматів, що може призвести до невдоволення населення та додаткових напруг у суспільстві.

А ми нагадуємо, які обмеження чекають на українських жінок на кордоні 2024 року.

Також наш портал повідомляв про те, що довелося відкрити вогонь: співробітника ТЦК атакував розлючений натовп.