В умовах війни та загальної мобілізації в Україні питання проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) набуває особливої ​​ваги для всіх військовозобов'язаних громадян.

Адже від висновку медичної експертизи залежить придатність чоловіка до служби у лавах Збройних Сил. Відповідно до чинного Положення про військово-лікарську експертизу існує низка хвороб та розладів опорно-рухового апарату, які можуть стати підставою для визнання особи непридатною до військової служби. Йдеться про патологію хребта різного ступеня важкості.

ВЛК, скріншот: YouTube
ВЛК, скріншот: YouTube

Зокрема, непридатними до мобілізації вважаються чоловіки зі зміщеннями хребців, остеохондрозом, сколіозом чи кіфозом, які супроводжуються порушеннями функцій організму.

Також у цю категорію потраплять особи з наслідками травм хребта, ураженнями спинного мозку, нервовими сплетеннями та судинами, а також переломами хребців або їх утиском. Непридатність до термінової служби автоматично отримають, крім того, військовозобов'язані з прогресуючим туберкульозом хребта та кісток, що призводить до паралічів, парезів або утворення абсцесів та свищів. Те саме стосується й обмежених форм туберкульозу кісткової системи у стадії згасання.

Популярні новини зараз
Електроенергія по 2,64 грн – це майже задарма: українців приголомшили майбутнім тарифом Для трамваїв і тролейбусів встановили нові тарифи: скільки коштуватиме поїздка Вони точно залишаться без броні: хтось із українців гарантовано потрапляє під мобілізацію з 18 травня Готуйте 400 гривень: власників лічильників води очікують додаткові витрати
Показати ще

ВЛК, скріншот: YouTube
ВЛК, скріншот: YouTube

Медичним протипоказанням для проходження служби також можна вважати важкі процеси, що деформують, у хребті з супутніми функціональними порушеннями: утиск нервів, судинні розлади, парези і паралічі кінцівок, проблеми з сечовипусканням і т.д. Особливо гострим діагнозом є кіфоз або сколіоз IV ступеня з деформацією грудної клітки та вираженими респіраторними розладами.

Нагадаємо, українських чоловіків заганяють у кут: більше жодних документів за кордоном

Як повідомляв "Знай.ua", ТЦК, ЦНАП чи електронний кабінет: як оновити свої дані чоловікам

Знай.uа писав, для ухилістів все тільки починається: влада розробляє нові обмеження