Ігор Лікарчук, колишній керівник Українського центру оцінювання якості освіти і доктор педагогічних наук, виступив з ініціативою запровадження штрафів за неналежну поведінку та прогули учнів.

Він вважає, що безоплатне навчання, яке мало бути соціальним благом, перетворилося на формальність, і внаслідок цього авторитет учителя значно знизився. Лікарчук підкреслює, що ситуація погіршується і стає критичною, а традиційні методи виховання вже не працюють.

Дитяче харчування у школі / фото: веб-портал Чернігівської міської ради
Дитяче харчування у школі / фото: веб-портал Чернігівської міської ради

Він вважає, що якщо у школах будуть вводити штрафи за порушення правил, це допоможе навести порядок і зробити навчання кращим для старанних учнів та вчителів.

Ігор Лікарчук також пропонує інший метод вирішення проблем у школах: якщо учень не хоче ходити до школи або не дотримується правил, його можуть позбавити права на безкоштовну середню освіту.

Популярні новини зараз
Газові прилади доведеться відключити: "Газмережі" застерегли кожного споживача Енергетики проводять рейди по домівках споживачів: кому загрожують серйозні проблеми Українцям будуть по-новому вручати повістки: все зміниться з 16 липня Жителів сіл та райцентрів почнуть мобілізувати по-новому: Кабмін радикально змінив правила
Показати ще

школа
школа

Проте він визнає, що така ідея може бути сприйнята негативно у суспільстві і порушує конституційні права. Лікарчук вказує на те, що школа все більше перетворюється на соціальний заклад, де дітей годують, розважають і лише час від часу навчають.

Колишній директор УЦОЯО зазначає, що українське законодавство не обмежує отримання загальної середньої освіти віком до 18 років. Освіту можна завершити в будь-якому віці, навіть у 70 років.

школа
школа

Він також вказує, що доти, доки не будуть чітко встановлені законодавчі рамки для навчання та відповідальності за порушення у цій сфері, школам може доводитися вдаватися до покарань.

Це необхідно, щоб установи освіти не перетворювалися на "прохідний двір". Відтак, навчальні заклади змушені пристосовуватись до нових умов, де вага відводиться силі більше, ніж інтелекту та вихованості.

Нагадаємо, українських дітей-біженців почнуть виключати з європейських шкіл: чому прийнято таке рішення

Вам буде цікаво дізнатися пільгове харчування у школі: які документи потрібні для отримання