Заява про консульські обмеження для українських громадян призовного віку викликала чимало обговорень. Поки що лише кілька країн ЄС висловили свою позицію стосовно цієї ситуації.

Німеччина підтвердила готовність дозволити українцям залишатися на своїй території, навіть у випадку недійсного паспорта. Представник берлінського Сенату заявив, що для отримання або продовження тимчасового дозволу на проживання в Німеччині наявність дійсного паспорта не є обов'язковою умовою. Це рішення залишається в компетенції земельних влад. Право на перебування в країні та всі пов'язані з цим можливості, підкреслює представник Сенату, залишаються чинними незалежно від рішення МЗС України.

Виїзд чоловіків закордон, фото: facebook.com/Bilosh
Виїзд чоловіків закордон, фото: facebook.com/Bilosh

Польща та Литва, навпаки, висловили готовність сприяти поверненню українських громадян на їхню батьківщину. Польський міністр оборони Владислав Косиняк-Камиш заявив, що багато поляків занепокоєні, бачачи молодих українських чоловіків у готелях та кафе, та почуваючи, яка велика кількість зусиль потрібна для надання допомоги Україні.

А от литовський міністр оборони, Лаурінас Кащюнас повідомив, що спочатку Литва подивиться, як цей процес пройде у Польщі.

Популярні новини зараз
ТЦК отримали офіційний дозвіл запихувати чоловіків в автобуси – є певні умови Викорініть з себе "радянщину": 5 звичок, які час залишити в минулому Українські супермаркети опустіли: яких продуктів поменшало через відключення світла У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

Міністр зауважив, що, хоча ніхто не буде організовувати масові перевезення українських чоловіків назад до України, можливі обмеження соціальних виплат, дозволів на роботу та оформлення інших документів. Він також відзначив, що наразі важко оцінити точну кількість українських чоловіків призовного віку, які перебувають у Литві.

Що стосується інших країн, то уряд Угорщини відмовився від передачі українських чоловіків назад до України. Чехія, у свою чергу, заявила про відсутність необхідних законодавчих механізмів для повернення військовозобов'язаних чоловіків-біженців до України. Австрійське Міністерство закордонних справ також прийняло рішення не відправляти чоловіків призовного віку додому.

Нагадаємо, На біженців і сімей чекають зміни: в Єпропі буде не так, як раніше

Раніше ми писали, що Не довіряють, тому що переселенці: люди зазнали приниження у бібліотеці