Останні десятиліття стали свідками значних кліматичних змін, що яскраво виявилося в аномально теплій зимі 2023-2024 років в Україні. Це явище не випадкове, воно є закономірним наслідком глобальних процесів, які спостерігали вчені протягом тривалого часу.

За словами Віри Балабух, завідувачки відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України, підвищення температури повітря в холодну пору року призводить до того, що опади випадають переважно у вигляді дощу або мокрого снігу, а стійкий сніговий покрив утворюється рідко.

Спека в Україні. Фото: скрін youtube
Спека в Україні. Фото: скрін youtube

Експерт зазначає, що клімат на планеті та в Україні постійно змінюється, температура повітря суттєво зростає, причому найбільше підвищення спостерігається взимку та влітку. Порівняно з періодом 1961-1990 років сучасна українська зима стала в середньому на 1,5 градуса теплішою.

Головною причиною таких змін є діяльність людини, що призвела до посилення парникового ефекту на Землі. Віра Балабух зазначає, що зростання температури продовжуватиметься, незважаючи на те, який сценарій розвитку обере людство і скільки парникових газів генеруватиме.

Популярні новини зараз
21 грн на день, а на місяць – майже 600 грн: "Київстар" приголомшив "грабіжницькими" умовами Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом У червні на плечі українців ляже ще один платіж: кому і за що доведеться доплачувати
Показати ще

Спека. Фото: Youtube
Спека. Фото: Youtube

За песимістичним прогнозом, якщо ми не змінимо свою поведінку і не скоротимо викиди парникових газів, до кінця століття глобальна температура повітря може підвищитись на 2,6-4,8 градуси порівняно з 1986-2005 роками. Відповідно суттєво збільшиться і температура повітря в Україні. За словами експерта, зима в Харкові до кінця століття може стати такою самою, як зараз у Херсоні.

Нагадаємо, прогноз магнітних бур на травень: коли чекати "ударів по голові"

Як повідомляв "Знай.uа", готуємо теплі шкарпетки та кофти: синоптики попередили українців про похолодання після Великодня

Знай.ua писав, ціни на полуницю зростають: любителям потрібно готуватися до дорогого смаку літа