В Україні внесено зміни до законодавства, що дозволяє військовослужбовцям отримати тимчасове звільнення від виконання службових обов'язків для догляду за своєю дитиною, якщо та захворіє.

Закон "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей" було змінено, і ці зміни набрали чинності 3 травня. Тепер кожен військовослужбовець має право на відпустку до 14 календарних днів для догляду за дитиною віком до 14 років, яка потребує стаціонарного лікування або особливого догляду.

Діти у лікарні / фото: Freepik
Діти у лікарні / фото: Freepik

Для отримання такої відпустки необхідно надати медичний документ із лікарні, що підтверджує необхідність догляду за дитиною. Законодавство нагадує, що така відпустка може бути надана кілька разів, якщо є підстави для цього, тобто якщо стан здоров'я дитини потребує повторного догляду.

Важливо, що протягом цього періоду військовослужбовці продовжують отримувати грошове забезпечення, що знижує фінансовий тиск на сім'ю.

Популярні новини зараз
Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає "Київводоканал" дав споживачам кілька тижнів: якщо встановлено лічильник, зробіть це Після енергетики хочуть знищити газову інфраструктуру: українцям озвучили страшний прогноз Кияни відповіли, кого хочуть бачити новим мером міста: результати опитування
Показати ще

Лікар, який виписує лікарняний
Лікар, який виписує лікарняний

Командування військової частини має обов'язок надати таке звільнення, якщо воно виправдане медичними документами. Це рішення засвідчує відповідальний підхід держави до потреб військовослужбовців та їх сімей, особливо в час, коли дитина потребує особливого догляду та уваги з боку батьків.

Правозахисний центр для військових "Принцип" активно інформує військовослужбовців про ці зміни, забезпечуючи, що вони знають про свої права та можуть їх застосувати в разі потреби.

Нагадаємо, українцям за кордоном виплатять допомогу на дітей: хто отримає 40 тисяч гривень

Вам буде цікаво дізнатися батьків змусять заплатити: в Раді затвердили важливий проект