В Україні починаючи з 18 травня можуть запровадити обмеження на рух легкових авто між областями. Це станеться, якщо Кабмін ухвалить постанову, яка регулює облік транспорту до ТЦК. На військовий облік в Україні можуть поставити легкові автомобілі.

Це випливає із проєкту постанови Кабміну, яка регулює обмеження на пересування транспортних засобів, що стоять на військовому обліку.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.

Мобілізація авто для ЗСУ, скріншот: Facebook
Мобілізація авто для ЗСУ, скріншот: Facebook

Як відомо, від юридичних осіб потрібно ставити на облік у ТЦК транспортні засоби, які можуть бути передані на потреби ЗСУ та інших сил оборони. Новий Закон про мобілізацію, який набуде чинності з 18 травня, забороняє виїзд цього транспорту за кордон та переміщення його між областями України (крім суміжних областей).

Популярні новини зараз
Ходять по квартирах і штрафуватимуть: українців покарають за підключення побутових приладів - подробиці Чи можуть призвати українців, які мають право на відстрочку - до чого треба приготуватись Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

Врегулювати дію цієї норми має ухвала Кабінету міністрів. Як виявилося, воно накладає таку заборону не лише на вантажівки, автобуси та спецтехніку, а й на легкові автомобілі. Виняток зробили лише для мотоциклів. Це сталося через розмитість формулювання у тексті постанови.

"З тексту проекту постанови, яку я бачив виходить так, що поняття транспортного засобу, який "призначений" і який "може бути призначений" для доукомплектування, розмивається. Така здавалося б невелика різниця може призвести до того, що всі транспортні засоби юридичних осіб не зможуть виїхати. ні за кордон, ні в іншу безмежну область", - розповів Ярослав Железняк.

Публікація Ярослава Железняка, скріншот: Telegram
Публікація Ярослава Железняка, скріншот: Telegram

На думку Ярослава Железняка, якщо до проекту урядової ухвали не внести зміни, це може зупинити роботу багатьох бізнесів уже з 18 травня.

Перевізники, служба доставки чи пошта будуть змушені працювати шляхом перевантаження з машини на машину на межі областей. А для імпорту чи експорту доведеться використовувати лише авто на іноземній реєстрації.

Нагадаємо, українців звільнять від пені та штрафів за кредитами: новий закон скоро набуде чинності.

Раніше повідомлялося, залишать останню сорочку: які речі не вилучатимуть у ухилістів-боржників.

Також, українських водіїв внесуть до Реєстру військовозобов'язаних: чого чекати з червня 2024 року.