Після завершення війни Україну очікує міграція населення по всій країні. Демографи називають шість великих міст, які приймуть найбільше українців: Київ, Львів, Одеса, Дніпро, Харків і Донецьк. Ці міста, відомі також як метрополіси, стануть ключовими точками у формуванні нового каркасу розселення.

Після війни, однією з головних задач буде вирішення майбутнього прикордонних територій, що знаходяться поруч із Росією. Зокрема, передбачається можливість створення зон безпеки, де відсутні будь-які населені пункти. Якщо на цих територіях планується економічна чи господарська діяльність, безпека мешканців має бути гарантована за допомогою спеціальних заходів. Про це розповів заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАНУ Олександр Гладун.

Демограф Олександр Гладун розповів, де українці житимуть після війни. Фото: ТСН

За поняттям "екологічна ємкість території" стоїть важливе питання про те, скільки людей може безпечно проживати на певній території, враховуючи наявність природних ресурсів, інфраструктури та екологічних обмежень. Метрополіси, які є великими містами, мають високу екологічну ємкість, оскільки вони зазвичай мають розвинуту інфраструктуру, доступ до водних ресурсів та можливості для будівництва та розвитку господарської діяльності.

Метрополіси відіграють важливу роль у розвитку країни. Вони є не лише центрами економічної активності, але й впливають на розвиток прилеглих територій. Наявність метрополісів сприяє урбанізації та забезпечує розвиток різних галузей економіки.

Популярні новини зараз
Час збирати валізи і повертатись: серед поляків зростає невдоволення через підтримку українських біженців Мізерні пенсії стануть ще меншими: у кого ПФУ може забрати частину виплат Потрібно терміново нести документи: українським пенсіонерам дозволили у червні "відновити" виплати Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила
Показати ще

Метрополіси. Фото з відкритих джерел

Проте, разом з позитивними аспектами розселення великої кількості людей в метрополісах, існують і деякі виклики. Такі міста можуть стикатися з проблемами транспорту, соціальної інфраструктури та перероблення відходів.

Розвиток метрополісів потребує значних інвестицій у інфраструктуру та забезпечення безпеки. Особлива увага має бути приділена засобам протиповітряної оборони, особливо в тих містах, які розташовані близько до кордону з Росією.

Не всі українці будуть готові переїжджати до великих міст після війни, і це зрозуміло. Тому важливо розглянути альтернативні варіанти. Згідно з деякими дослідженнями, найбільш комфортними для проживання вважаються міста з населенням від 250 до 500 тисяч осіб. Вони забезпечують оптимальні умови для розміщення робочих місць, зон для проживання та відпочинку. У таких містах також менше часу витрачається на транспорт, що є важливим фактором для багатьох людей.

Тому, якщо мова йде про розселення вимушено переміщених осіб, можливо, їм варто розглянути можливість оселитися у таких середніх за чисельністю містах.

Але варто пам'ятати, що в невеликих містах може бути складно знайти роботу, оскільки там може бути менший розвинений ринок праці та менше інвестицій. Також, під час розроблення плану розвитку територій розглядається можливість створення карантинних зон та перенесення промислових об'єктів до інших регіонів.

Раніше ми розповідали, що Новий коронавірус шириться світом: чи загрожує українцям епідемія

Нагадаємо, Рада ухвалила новий законопроект про бомбосховища: кому і за що можуть загрожувати штрафи та ув'язнення