Під час дії воєнного стану деякі українці мають право на відстрочку від мобілізації. Але що робити, якщо документи на відстрочку вже подано, а відповіді ще немає? Розглянемо цю ситуацію детальніше.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідстрочка від мобілізації — це тимчасове звільнення від обов’язку служити в армії на підставі певних обставин. Законодавство України передбачає декілька категорій громадян, які можуть претендувати на відстрочку. Серед них:
- Особи з інвалідністю.
- Особи, які мають трьох і більше дітей.
- Опікуни та піклувальники недієздатних осіб.
- Студенти та науково-педагогічні працівники.
- Особи, які доглядають за хворими родичами.
Якщо ви вже подали документи на відстрочку, важливо знати, що до ухвалення комісією рішення щодо її надання, вас не направляють для проходження медичного огляду і ви не підлягаєте призову. Комісія розглядає заяву та документи протягом 7 днів з моменту їх надходження, але цей термін може бути продовжений, якщо потрібна додаткова інформація.
Поки ви чекаєте на рішення комісії, вас не мають права призивати на військову службу. Інформація про підтверджене право на відстрочку вноситься до реєстру військовозобов'язаних. Ви можете перевірити свій статус, звернувшись до ТЦК та СП за місцем обліку або через електронний кабінет військовозобов’язаного Резерв+.
Якщо рішення комісії позитивне, вам видадуть довідку про надану відстрочку. У разі відмови ви отримаєте письмове повідомлення з зазначенням причин. Інформація про надану відстрочку також відображається в мобільному застосунку Резерв+.
Отже, якщо ви подали документи на відстрочку, вам не слід турбуватися про призов до отримання офіційної відповіді від комісії. Дотримання законодавчих норм гарантує, що ваші права будуть захищені.
Раніше ми розповідали, що Ухилянтам пригрозили ще одним суворим покаранням: хто може втратити останні копійки
Також, Про всі машини доповісти у ТЦК: українцям оголосили важливу вимогу