В Україні планується виведення в ремонт п’ять енергоблоків АЕС. Експерти поділилися, як це вплине на вимкнення світла та чого слід очікувати населенню.

Про це розповів голова ради Української асоціації поновлюваної енергетики Станіслава Ігнатьєва в етері "Київ 24".

П'ять атомних енергоблоків зупиняться на ремонт, що може призвести до дефіциту електроенергії. Проте, за словами експертів, сонячна генерація та економія з боку населення допоможуть мінімізувати віялові відключення.

Відключення світла / фото: CNN
Відключення світла / фото: CNN

Останнім часом в Україні спостерігалося зменшення тривалості відключень світла, завдяки виходу з ремонту одного з енергоблоків АЕС. Загалом в країні наразі працює 9 атомних блоків, ще 6 знаходяться під окупацією.

Популярні новини зараз
Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Незважаючи на те, що ремонтні роботи на атомних станціях необхідні, вони можуть призвести до дефіциту електроенергії.

Проте, експерти заспокоюють, що завдяки сприятливим погодним умовам та зростанню сонячної генерації, суттєвих проблем з електропостачанням очікувати не варто.

Важливо також зазначити, що українці почали економити електроенергію, що також сприяє зменшенню дефіциту.

Тим не менш, експерти закликають населення й надалі економити електроенергію, адже це допоможе уникнути віялових відключень, особливо в спекотні літні дні.

Відключення світла / фото
Відключення світла / фото

Нагадаємо, що "справедливий" тариф на світло роздягне українців до трусів.

Як повідомляли раніше, які ліміти для українців, щоб залишився старий тариф на світло.

Як писав "Знай" раніше, українців приголомшили прогнозом щодо відключень світла.