Під час мобілізації військовозобов'язаних чоловіків можуть затримувати та примусово доставляти до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Згідно з новою постановою Кабміну від 16 травня 2024 року №560, право затримувати громадян та доставляти їх до ТЦК мають виключно правоохоронці. Уповноважені представники військкоматів такого права не мають.

Поліція, скріншот: YouTube
Поліція, скріншот: YouTube

Тепер, у разі порушення правил військового обліку або відмови від отримання повістки, поліцейські можуть затримати таких громадян і доставити їх до військкомату. Поліцейський може затримати військовозобов'язаного громадянина у присутності представників ТЦК. Це означає, що представники ТЦК не мають права діяти самостійно без участі правоохоронців.Затриманого можуть доставити до ТЦК на транспорті військкомату, але лише за умови присутності поліцейського. Це дозволяє уникнути можливих зловживань з боку представників ТЦК.

Після затримання громадянина, його доставляють до ТЦК, де йому вручають мобілізаційні розпорядження або "бойові повістки", а також направляють на проходження військово-лікарської комісії.

Популярні новини зараз
Навіть до ПФУ йти не потрібно: кому автоматично призначать доплати до пенсії у серпні Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Ці нововведення викликають хвилю обурення та тривоги серед населення. Соціальні мережі вибухнули коментарями. Хтось підтримує нові заходи, вважаючи їх необхідними для забезпечення обороноздатності країни. Інші ж гостро критикують такі дії, називаючи їх "поліцейським свавіллям".

Нагадаємо, Курцям готують потужний удар по кишені: зі згубною звичкою доведеться прощатися

Раніше ми розповідали, що Українцям будуть по-новому вручати повістки: все зміниться з 16 липня

Також, Жителів сіл та райцентрів почнуть мобілізувати по-новому: Кабмін радикально змінив правила