Згідно з законодавством України, існують певні умови, за яких громадяни можуть отримати відстрочку від призову на військову службу. Ці умови розподіляються на кілька категорій.

Стан здоров'я: Ця категорія передбачає, що особи з медичними протипоказаннями можуть отримати відстрочку. Наприклад, це можуть бути люди з серйозними хронічними захворюваннями.

ВЛК. Фото: Мілітарний
ВЛК. Фото: Мілітарний

Сімейні обставини: В цю категорію входять батьки, які мають на утриманні 3 чи більше дітей віком до 18 років. Особи, які самостійно виховують дітей у важких життєвих обставинах.

Догляд за особою з інвалідністю, хворою або недієздатною особою: Це стосується ситуацій, коли особа зобов'язана доглядати за іншою особою, яка має статус інваліда, хворої або недієздатної. Потрібні відповідні документи від суду або органу опіки.

Популярні новини зараз
Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші Воювати підуть майже усі: скільки чоловіків визнають придатними незважаючи на попередні діагнози Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми
Показати ще

Людина з інвалідністю
Людина з інвалідністю

Родичі загиблих або пропалих без вісті осіб, учасників АТО/ООС та родичі Героїв України: Сюди входять близькі родичі осіб, які загинули або пропали без вісті під час участі в бойових діях чи були нагороджені званням Героя України.

Заброньовані особи, наукові співробітники та здобувачі освіти: Ця категорія включає наукових працівників і студентів, які займаються науковою роботою або здобувають освіту. Вони можуть отримати відстрочку з обов'язковою подачею відповідних документів.

Студенти, скріншот: YouTube
Студенти, скріншот: YouTube

Для отримання відстрочки кожна з цих категорій має свій перелік документів, які потрібно надати до військово-реєстраційного органу. Наприклад, це можуть бути свідоцтва про народження дітей, рішення суду про розірвання шлюбу або призначення опіки, довідки про стан здоров'я, атестаційні або навчальні документи тощо.

Нагадаємо, у деяких водіїв заборонять забирати авто на ЗСУ: кому не варто хвилюватися

Раніше ми писали про те, що чи можуть призвати українців, які мають право на відстрочку - до чого треба приготуватись

Вам буде цікаво дізнатися українці мають право відмовитися від повістки – адвокат назвав умову