В останні місяці в Україні активно впроваджуються нові цифрові технології, які торкаються різних сфер життя. Одним з таких нововведень стало використання електронного військово-облікового документа для перетину кордону.

Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України, розповів, які саме категорії військовозобов'язаних громадян мають право на виїзд за кордон з таким документом.

Електронний військово-обліковий документ, зокрема у мобільному додатку "Резерв+", має таку ж юридичну силу, як і паперовий аналог. Проте для перетину кордону недостатньо просто пред'явити цей документ. У ньому має бути зазначена інформація, яка підтверджує право громадянина на виїзд за межі країни.

Пропускні пункти на кордоні, скріншот: YouTube
Пропускні пункти на кордоні, скріншот: YouTube

За словами Андрія Демченка, основними категоріями військовозобов'язаних, які можуть перетинати кордон з електронним військово-обліковим документом, є:

Популярні новини зараз
Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Нові вимоги для виходу на пенсію: левова частка українців зіткнеться із проблемами Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще
  1. Заброньовані особи - це ті, які отримали бронювання на відстрочку від призову.

  2. Особи, виключені з військового обліку - такі громадяни мають висновок військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби.

  3. Багатодітні батьки - батьки, у яких є щонайменше троє дітей віком до 18 років.

  4. Батько, який самостійно виховує дитину - це підтверджується відповідними документами.

  5. Батько дитини до 18 років, якщо мати проходить військову службу - у цьому випадку також потрібні відповідні документи.

    Пропускні пункти на кордоні, скріншот: YouTube
    Пропускні пункти на кордоні, скріншот: YouTube

Прикордонники приймають як паперові, так і електронні військово-облікові документи. Однак, вся зазначена в них інформація ретельно перевіряється. Державна прикордонна служба України користується доступом до системи "Оберіг", що дозволяє верифікувати документи та запобігти можливим підробкам або наданню недостовірної інформації.

Нагадаємо, Чи може чоловік отримати відстрочку через вагітну дружину

Раніше ми розповідали, Як ухилянтам повернути водійські права: без ТЦК нічого не вийде

Також, Можуть забрати і до 25 років: нардеп пояснив нюанси мобілізації