Новий законопроєкт про військову поліцію, який щойно пройшов перше читання в парламенті, встановлює, що ці нові правоохоронці будуть відповідати за забезпечення законності серед військовослужбовців.

Однак, в контексті цього законопроєкту постали суттєві обговорення через деякі його положення. Зокрема, за інформацією з соцмереж, військова поліція зможе відстежувати рухи і затримувати осіб у громадських місцях, які вважаються ухилянцями від військового обов'язку.

Поліція, скріншот: YouTube
Поліція, скріншот: YouTube

Це стосується не лише військовослужбовців, а й цивільних осіб віком від 18 до 60 років, які є військовозобов'язаними. Вони мають виконати військовий обов'язок, але ще не вступили до складу Збройних Сил. Закон також дозволяє військовій поліції у невідкладних випадках проникати до житла цих осіб.

Це положення законопроєкту викликає обговорення із-за можливих впливів на особисті права і свободи громадян. Критики зазначають, що така повноваження можуть порушувати приватність і права на особисту недоторканність.

Популярні новини зараз
Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз
Показати ще

Патрульна поліція, кадр з відео
Патрульна поліція, кадр з відео

Захисники закону відзначають необхідність забезпечення порядку та відповідальності перед законом серед тих, хто має зобов'язання відносно військової служби.

Обговорення цього законопроєкту в парламенті свідчить про значний інтерес громадськості та потребу збалансування між забезпеченням безпеки та захистом особистих прав і свобод громадян.

Нагадаємо, дублювання функцій: чому законопроект щодо збільшення суб'єктів розвідувальних органів викликає сумніви?

Раніше ми писали про те, що вибивання дверей, "лояльність" до цивільних та штрафи: адвокати про нові повноваження ВСП

Вам буде цікаво дізнатися військовий обурився життям простих громадян: досі п'ють лате