1 липня розпочинається реєстрація електронних кабінетів для абітурієнтів, де вони можуть подавати заяви, завантажувати документи та обирати майбутню спеціальність. Вибір спеціальності визначає не лише вступні іспити, а й доступність бюджетних місць.

Деякі технічні спеціальності, як суднобудування або електроніка пропонують більше можливостей для отримання бюджетного навчання через меншу конкуренцію, повідомляє джерело.

У той же час, попит на традиційні спеціальності, наприклад, юриспруденцію та маркетинг залишається високим, але конкуренція за бюджетні місця там відповідно вища.

абітурієнти
абітурієнти

Технічні спеціальності, типу інженерії та радіотехніки, пропонують більше бюджетних місць, ніж класичні юридичні чи економічні напрями. Це означає меншу конкуренцію та більше шансів на безкоштовне навчання.

Популярні новини зараз
Українців мотивуватимуть мобілізуватися: обійдуться без бусиків та ТЦК В Україні підвищать ще один комунальний тариф За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Пенсіонерам додадуть 600 гривень: як оформити надбавку
Показати ще

Спеціальності в галузі охорони здоров'я та інженерії вимагають високих балів для вступу – щонайменше 150, щоб бути точними. Міністр освіти раніше сказав, що держава більше фінансуватиме тих, хто навчається на спеціальностях, які самій державі потрібні, як медики та інженери.

Багато великих державних вузів, які пропонують технічні спеціальності, стабільні і мало схильні до ризику реструктуризації. У той час як обговорюється скорочення університетів з малою кількістю студентів, таких як ті, які мають менше 5000 студентів.

Міносвіти змінило терміни конкурсів для абітурієнтів
Міносвіти змінило терміни конкурсів для абітурієнтів

Технічні спеціальності сьогодні більш вигідні та доступні

Наприклад, навчання на інженера з радіотехніки в НТУУ КПІ коштує лише 27 900 грн на рік, що значно дешевше, ніж на юридичний факультет. Бюджетних місць на технічних спеціальностях зазвичай більше, що робить їх надходження вірогіднішим і менш конкурентним.

А випускники цих напрямів затребувані на ринку праці, що забезпечує стабільність та перспективи для кар'єрного зростання.

Більше того, технічні вузи часто пропонують міжнародні програми та подвійні дипломи з провідними зарубіжними університетами, що розширює можливості для навчання та стажувань за кордоном. Це дає випускникам не лише академічну базу, а й конкурентні переваги на міжнародному ринку праці.

Таким чином, вибір технічної професії може виявитися не тільки економічно вигідним, а й гарантією стабільності та професійного зростання на довгі роки.

Нагадаємо, чеб на контракті в Україні зріс на 83%: які зараз ціни по ВНЗ

Раніше ми писали про те, що ніколи не пізно здійснити мрію: 105-річна жінка нарешті отримала свій диплом магістра

Крім того, Знай.ua повідомляв, чи витримають школярі спеку: МОН вводить жорсткі заходи