Українське законодавство передбачає, що кожен громадянин з приходом призовного віку або після закінчення військової кафедри повинен отримати військовий квиток. Цей документ є обов'язковим для осіб, які можуть бути піддані мобілізації або іншим військовим обов'язкам.

Ігнорування цього обов'язку може призвести до адміністративної відповідальності згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Людина тримає військовий квиток в руці
Людина тримає військовий квиток в руці

Отримання військового квитка є обов'язком громадянина в Україні, а не просто можливістю. Це означає, що кожен українець має з'явитися до ТЦК у таких випадках:

  • коли він досягає призовного віку.
  • після закінчення військової кафедри.
  • якщо він має проходити строкову військову службу.

Зокрема, за порушення правил військового обліку (наприклад, не отримання військового квитка вчасно або не уточнення облікових даних) можуть накладатися штрафи у розмірах від 3 400 до 8 500 гривень. У період воєнного стану ці суми можуть бути від 17 000 до 25 500 гривень.

Популярні новини зараз
Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз
Показати ще

Людина тримає в руках військовий квиток
Людина тримає в руках військовий квиток

Крім штрафів, відсутність військового квитка може мати інші наслідки, такі як отримання повістки до військової комісії під час перевірок на вулицях, блокпостах або в громадських місцях.

Такі перевірки можуть відбуватися за участю правоохоронних органів та військових структур.

Перевірка документів, скріншот: YouTube
Перевірка документів, скріншот: YouTube

Отже, для уникнення неприємностей і відповідної адміністративної відповідальності громадяни України мають обов'язок вчасно отримувати та носити при собі військові-облікові документи.

Нагадаємо, за чоловіків візьмуться спецкомісії: кого перевірять відразу

Раніше ми писали про те, що ухилянтів готують до тюремних нар: судді дадуть жорсткий термін

Вам буде цікаво дізнатися українців 50+ хочуть звільнити від мобілізації — замінять на молодих