Ухилення від військового обліку чи служби в Україні несе серйозні юридичні наслідки. Розповідаємо, яке саме покарання загрожує ухилянтам і чому важливо не ігнорувати свої обов'язки.

Якщо ви проігнорували повістку, оновили свої дані, пройшли військово-лікарську комісію і були визнані придатними до служби, але відмовилися від мобілізації, на вас чекає кримінальна відповідальність.

В'язниця / фото: скріншот Youtube
В'язниця / фото: скріншот Youtube

Український Кримінальний кодекс чітко визначає покарання для тих, хто намагається ухилитися від виконання військового обов'язку. Ось основні статті, які передбачають відповідальність:

  • Стаття 335 - за ухилення від призову на строкову військову службу можна отримати до 3 років ув'язнення.
  • Стаття 336 - за ухилення від мобілізації в особливий період передбачено від 3 до 5 років позбавлення волі.
  • Стаття 337 - ухилення від військового обліку після попередження керівника територіального центру комплектування або СБУ карається штрафом від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або до одного року виправних робіт.

Як працює система покарань

Адвокатка Таміла Алексик пояснює, що кримінальна відповідальність настає тільки у разі свідомого ігнорування повістки. Якщо ви не з'явилися до військкомату після отримання повістки і не сплатили штраф, це може призвести до серйозних наслідків.

Популярні новини зараз
Бази НЛО вже є на Землі: відомий адвокат розкрив їхнє місцезнаходження До армії візьмуть не всіх: кого не торкнеться мобілізація і ТЦК Мінімум – 500 грн, а то й кілька тисяч: пенсіонерам дали шанс отримати додаткові гроші Загинув відомий співак, зірка гурту "One Direction" Ліам Пейн: копи кажуть - випав з вікна
Показати ще

Процедура притягнення до відповідальності включає досудове розслідування, яке може тривати щонайменше два місяці. Лише після цього справу передають до суду, де розглядаються всі обставини і докази.

Суд з'ясовує причини неявки до ТЦК і несплати штрафу. Якщо у вас були поважні причини, такі як хвороба або відрядження, суд може врахувати ці обставини. Розгляд справи може тривати місяцями, і за наявності вагомих доказів суд може прийняти рішення на вашу користь.

Нагадаємо, Новий закон про мобілізацію: хто може проходити службу за місцем проживання

Раніше ми розповідали, ТЦК не приймають "Резерв+": що робити

Також, Як ухилянтам повернути водійські права: без ТЦК нічого не вийде