Питання відстрочення від мобілізації вже кілька років є особливо актуальним для деяких українців.

Зокрема, на значну увагу заслуговує тема відстрочки для осіб, які доглядають осіб з інвалідністю. Насамперед варто зазначити, що новий закон суттєво обмежив коло осіб, які можуть претендувати на відстрочку від мобілізації для догляду за людиною з інвалідністю.

Пенсіонер в інвалідному візку
Пенсіонер в інвалідному візку

Тепер ця можливість доступна лише у випадках, коли військовозобов'язаний є єдиною особою, яка може здійснювати такий догляд.

Відповідно до роз'яснень адвоката Станіслава Ліфлянчика, відстрочення може бути надано лише за умови відсутності інших невійськовообов'язаних осіб, які за законом мають доглядати батьків з інвалідністю. Це означає, що, перш ніж претендувати на відстрочку, необхідно довести, що немає альтернативних варіантів догляду за інвалідом.

Популярні новини зараз
Гроші змусять повернути державі: українців попередили Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші Про штраф ТЦК розповість мобільний додаток: що вигадали для ухилянтів Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Важливо також звернути увагу, що законодавство тепер чітко визначає ступінь інвалідності, що дає право на отримання відстрочки. Відстрочка може бути надана лише у випадку, якщо хтось із батьків військовозобов'язаного або з батьків його дружини має інвалідність І чи ІІ групи.

Це суттєве обмеження, оскільки раніше враховувалася також інвалідність ІІІ групи.

Людина з інвалідністю
Людина з інвалідністю

Недостатньо просто мати родича з відповідною групою інвалідності – потрібно продемонструвати, що ви незамінні у процесі догляду.

Нагадаємо, мобілізація жінок в Україні з 1 липня: хто насамперед нарветься на 17 тисяч штрафу

Як повідомляв "Знай.uа", чоловіки можуть легально виїхати за кордон у липні: що для цього потрібно

Знай.ua писав, скандал з Остапчуком у ТЦК: Байда розповів про привілеї телезірки