Військовозобов'язаним громадянам України під час дії воєнного стану необхідно щорічно проходити військово-лікарську комісію. Про це повідомив речник Міноборони Дмитро Лазуткін під час ефіру телемарафону "Єдині новини". Новий закон про мобілізацію, який набув чинності 18 травня, вимагає частішого проходження ВЛК в умовах війни.

У мирний час військовозобов'язані повинні були проходити ВЛК раз на п'ять років. Однак, згідно з новим законом, під час воєнного стану ця процедура стає щорічною. Дмитро Лазуткін підкреслив важливість цього нововведення, зазначивши, що такі заходи спрямовані на підтримку боєздатності армії у складних умовах війни.

На ВЛК. Фото: скрін youtube

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про мобілізацію 11 квітня, за що проголосували 283 народні депутати. Після підписання президентом Володимиром Зеленським 16 квітня, закон був опублікований 17 квітня в офіційному парламентському виданні "Голос України" і набув чинності 18 травня.

Згідно з наказом Міністерства оборони України № 262 від 27 квітня 2024 року, затверджено зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України. Встановлено дві категорії придатності до служби: "придатний" та "непридатний". Військовозобов'язані з помірними порушеннями здоров'я можуть бути визнані придатними до служби у військових частинах забезпечення, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, навчальних центрах, медичних підрозділах та підрозділах логістики і зв'язку.

Популярні новини зараз
Українці на межі бунту через витівки комунальників: нові тарифи розраховані на олігархів Тепла не буде: Україну накриють дощі, пронизливий холод, а подекуди – сніг ПриватБанк спростить життя пенсіонерів: тепер процес буде значно швидшим Верховна Рада пропонує звільнити українців від оплати комунальних та житлових послуг
Показати ще

Тож усім військовозобов'язаним необхідно пам'ятати про необхідність щорічного медогляду.

Нагадаємо, Категорії чоловіків, яких можуть виключити з військового обліку: пояснення адвоката

Раніше ми розповідали, що Штрафи за неявку у ТЦК можуть бути нескінченними: шлях до 160 тисяч – невеликий

Також, Старість – не аргумент: українцям після 60 років все одно доведеться йти в ТЦК