Земля стикається з різкими змінами, пов'язаними з кліматичною кризою, яка вже активно впливає на наш світ. Це проявляється в екстремальних температурних коливаннях, частіших посухах, лісових пожежах і, зокрема, у швидкому таненні крижаних щитів планети.

Одним із сильно затронутих регіонів є льодовикове поле Джуно в Алясці, яке є найбільшим на континенті Північної Америки. Нові дослідження показують, що ці величезні льодовики втрачають свій лід набагато швидше, ніж це відбувалося раніше.

Клімат, танення льодовиків / фото: скріншот Youtube
Клімат, танення льодовиків / фото: скріншот Youtube

Учені зібрали і проаналізували архівні фотографії, які охоплюють період з 1770 року до сьогодення, щоб відтворити зміни в розмірах цих льодовиків. Вони виявили, що з початку 20 століття та особливо в останні десятиліття швидкість танення льодовиків значно зросла.

Це призвело до того, що вже зникли 108 льодовиків, а інші 1050 серйозно зменшились у розмірах. Вчені попереджають, що такий тренд може мати непоправні наслідки для екосистем і клімату в цілому, оскільки льодовики грають важливу роль у регуляції клімату та підтримці водних ресурсів.

Популярні новини зараз
Невдовзі люди почнуть масово вмирати: в ООН зробили тривожний прогноз Не оновили дані у належний термін: що тепер чекає на чоловіків Головне за 19 липня: замах на Фаріон, 10 пенсій за раз, блокування операцій ПриватБанку та глюк Windows Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше
Показати ще

Танення льодовиків, скріншот: YouTube
Танення льодовиків, скріншот: YouTube

Відновлення льодовиків, які втратили значну частину свого обсягу, є малоймовірним процесом через їх особливу вразливість до змін клімату.

Таким чином, цей процес танення льодовиків є сигналом тривожної зміни в глобальному кліматі, який вимагає уважного вивчення і невідкладних заходів для мінімізації його наслідків.

Нагадаємо, це кардинально змінить життя: що чекає на людство

Раніше ми писали про те, що шокуюча знахідка посеред льодовика: в Альпах археологи натрапили на щось жахливе

Вам буде цікаво дізнатися смертельний вірус дістався всіх материків: масова загибель не за горами