Зміни у законодавстві з 17 липня передбачають можливість вручення повісток рекомендованим листом з описом вкладення та повідомленням про вручення. Однак, існують ситуації, коли можна відмовитися від отримання такої повістки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОтримавши повістку поштою, військовозобов'язаний громадянин має кілька варіантів дій:
- Підписати повістку та з'явитися з нею до територіального центру комплектування та соціальної підтримки протягом 14 днів. Це найпростіший і найменш проблематичний варіант.
- Відмовитися від повістки, якщо є підстави для цього.
- Підписати повістку та відправити її назад.
- Проігнорувати повістку. Проте варто пам'ятати, що у разі ігнорування або невиконання вимог повістки, особа вважається ухилянтом і буде змушена сплатити штраф від 17 тисяч гривень.
Відмовитися від повістки можна завжди, проте є певні умови. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, повістка вважається врученим документом навіть у випадку відмови від її отримання, якщо особа не повідомила територіальний центр комплектування та соціальної підтримки про зміну адреси місця проживання.
Експертка Лілія Калашникова зазначає, що є підстави для відмови від повістки. Зокрема:
Неправильне оформлення повістки. Якщо в документі є помилки або невідповідності, його можна вважати недійсним.
Повістка не надійшла рекомендованим листом. У цьому випадку військовозобов'язаний має право відмовитися від її отримання.
Якщо ви вирішили відмовитися від повістки, необхідно скласти акт на повернення повістки у присутності оператора поштового відділення, вказавши причину відмови.
Військова адвокатка радить уважно перевіряти документи. Якщо є сумніви щодо правильності оформлення повістки або її відповідності законодавству, зверніться до юриста. Це допоможе уникнути неприємностей та можливих штрафів.
Нагадаємо, Штраф за не оновлення даних можна не платити – кому дозволять
Раніше ми розповідали, що Добровільний візит до ТЦК може не врятувати від штрафу: і троє дітей не допомогло
Також, Штрафи від ТЦК: чи можна уникнути покарання, якщо оновити дані після 16 липня