В Україні набули чинності нові правила перевірки водіїв на алкоголь та наркотики. Зміни стосуються як процедури проведення тесту, так і відповідальності за керування транспортним засобом у стані сп'яніння.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише "newsyou.info".
Ось основні зміни:
-
Обов'язкова лабораторна перевірка
Тепер, якщо водій покаже позитивний результат тесту на алкоголь або наркотики під час експрес-тестування на місці зупинки, його буде направлено на лабораторне дослідження крові. Раніше це було не обов'язково, і водій міг відмовитися від лабораторного аналізу.
-
Розширення повноважень поліцейських
Поліцейські тепер мають право зупинити будь-який транспортний засіб для перевірки на алкоголь або наркотики, навіть якщо у них немає для цього видимих причин.
-
Збільшення штрафів
Штраф за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння (від 1,2 ‰ проміле алкоголю в крові) збільшено з 6 300 грн до 17 000 грн. За повторне порушення протягом року передбачено штраф 34 000 грн та позбавлення водійського посвідчення на 3 роки.
-
Введення кримінальної відповідальності
Керування транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, що призвело до тяжких тілесних ушкоджень або загибелі людей, карається позбавленням волі на строк від 3 до 8 років.
Що робити, якщо вас зупинила поліція:
-
зберігайте спокій та ввічливість;
-
виконуйте всі законні вимоги поліцейських;
-
не вживайте спиртних напоїв та наркотиків перед тим, як сісти за кермо;
-
якщо ви не згодні з результатами експрес-тесту, ви можете вимагати проведення лабораторного дослідження крові;
-
пам'ятайте, що керування транспортним засобом у стані сп'яніння - це серйозне правопорушення, яке може мати трагічні наслідки.
Нові правила спрямовані на посилення відповідальності водіїв та зменшення кількості ДТП, пов'язаних з вживанням алкоголю та наркотиків.
Нагадаємо, що деякі водії можуть проїхати на червоний сигнал світлофора при цьому не отримуючи штраф.
Як повідомляли раніше, якщо вам виписали штраф в дощ, його можна оскаржити.
Як писав "Знай" раніше, як потрібно відповідати на запитання поліцейських.