Міністр охорони здоров’я Польщі Ізабела Лещина висловила думку про те, що штрафи мають стати дієвим заходом покарання для батьків, які відмовляються вакцинувати своїх дітей.
Вона обговорила це питання з головним санітарним інспектором Павлом Гжесьовським на зустрічі, де було запропоновано відмовитися від існуючої системи покарань, яка є складною і повільною, на користь простіших і швидших методів, таких як накладення штрафів.

фото Getty Images
Щеплення дітям вакцинація доктор лікарня

Лещина підкреслила, що головна мета – не просто покарати батьків, а донести до них важливість вакцинації дітей. Вона зазначила, що для досягнення цієї мети слід використовувати зрозумілі інструменти, а не лише фінансові санкції.

Міністр також визнала, що в Польщі відсутня сучасна база даних, яка б дозволяла швидко і ефективно зв'язуватися з батьками, що ускладнює реалізацію планів щодо вакцинації. Однак вона вказала, що питання цифровізації та електронізації системи охорони здоров’я залишається актуальним і потребує уваги.

Дитина на прийомі у лікаря / фото: Pinterest
Дитина на прийомі у лікаря / фото: Pinterest

Щодо електронної карти щеплень, Лещина повідомила, що над її створенням працюватиме Центр здоров’я. Міністерство охорони здоров’я вже спільно з Міністерством освіти та Міністерством сім’ї, праці та соціальної політики розіслало інформаційні матеріали про вакцинацію до всіх ясел, дитсадків та шкіл.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Крім того, ведуться кампанії, спрямовані на інформування батьків і медичних працівників про важливість щеплень.

У 2023 році в Польщі було зареєстровано понад 87 тисяч випадків відмови від вакцинації дітей. Це призвело до різкого збільшення випадків захворювання на кір: у першій половині 2024 року кількість хворих на кір зросла більш ніж у десять разів порівняно з тим же періодом 2023 року.

Нагадаємо, проявляється у дуже важкій формі: лікар розповів про дивну реакцію дітей на популярний продукт

Раніше ми писали про те, що потрібно знати про правець і чому ця бактерія особливо небезпечна влітку

Вам буде цікаво дізнатися небезпечна хвороба атакувала Україну - під "прицілом" в основному діти: лікарі попередили, що робити