В Україні починаючи з суботи, 16 січня, всі сфери обслуговування зобов'язані перейти на українську мову. Відомо, що обслуговувати іншою мовою можна тільки на особисте прохання клієнта, в іншому випадку передбачено штраф.

Саме тому українцям розповіли, що робити, якщо відмовляються обслуговувати українською мовою.

Українці, фото: from-ua
Українці, фото: from-ua

Так, мовний омбудсмен Тарас Кремінь розповів алгоритм дій, якщо відвідувача не обслуговують українською мовою:

- Вирішити питання мирно на місці з працівником або адміністрацією закладу.

Популярні новини зараз
Світло доведеться економити: здорожчання електроенергії на 84% не залишить вибору, яким буде тариф для населення Путін терміново скликає Радбез Лукашенко докладеться до російської могилізації: вже дав добро Потяг зніс поліцейську машину з дівчиною в кайданах на задньому сидінні: копи залишили тачку на рейках
Показати ще

- Якщо отримали відмову, зафіксувати її на аудіо/відео, письмового підтвердження очевидців і т. д. і дані підприємства.

- Подати скаргу (поштою, на e-mail: skarha@mova-ombudsman.gov.ua) або заповнити форму на сайті (https://mova-ombudsman.gov.ua/). Інформація повинна включати дату відмови, адресу місця, яким чином порушувалися права позивача і його особисті дані. Подати скаргу можна протягом півроку з моменту порушення, поміченого заявником.

Що робити, якщо відмовляються обслуговувати українською, скріншот: mova-ombudsman.gov.ua
Що робити, якщо відмовляються обслуговувати українською, скріншот: mova-ombudsman.gov.ua

Також варто нагадати нашим читачам, що в січні 2021 року набуває чинності стаття 30 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Його було прийнято ще в квітні 2019 року, через кілька місяців, в липні він набув чинності і через рік повинні булиперекласти назви всіх аеропортів, станцій, зупинок і документації.

Раніше повідомляли, немає гаджетів, запис вчителя і відсутність онлайн-уроків: батьки українських школярів отримали відповіді на найважливіші питання.

Як повідомляв Знай.uа, "Слуга" Макс Бужанський "прийняв" Ірину Фаріон і Ларисау Ніцой в члени КПРС.

Знай.uа писав, росіяни нахабно видали українську колядку за свою, мережа кипить: "Незабаром і Бандеру вкрадуть".