В Україні починаючи з суботи, 16 січня, всі сфери обслуговування зобов'язані перейти на українську мову. Відомо, що обслуговувати іншою мовою можна тільки на особисте прохання клієнта, в іншому випадку передбачено штраф.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСаме тому українцям розповіли, що робити, якщо відмовляються обслуговувати українською мовою.
Так, мовний омбудсмен Тарас Кремінь розповів алгоритм дій, якщо відвідувача не обслуговують українською мовою:
- Вирішити питання мирно на місці з працівником або адміністрацією закладу.
- Якщо отримали відмову, зафіксувати її на аудіо/відео, письмового підтвердження очевидців і т. д. і дані підприємства.
- Подати скаргу (поштою, на e-mail: skarha@mova-ombudsman.gov.ua) або заповнити форму на сайті (https://mova-ombudsman.gov.ua/). Інформація повинна включати дату відмови, адресу місця, яким чином порушувалися права позивача і його особисті дані. Подати скаргу можна протягом півроку з моменту порушення, поміченого заявником.
Також варто нагадати нашим читачам, що в січні 2021 року набуває чинності стаття 30 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Його було прийнято ще в квітні 2019 року, через кілька місяців, в липні він набув чинності і через рік повинні булиперекласти назви всіх аеропортів, станцій, зупинок і документації.
Раніше повідомляли, немає гаджетів, запис вчителя і відсутність онлайн-уроків: батьки українських школярів отримали відповіді на найважливіші питання.
Як повідомляв Знай.uа, "Слуга" Макс Бужанський "прийняв" Ірину Фаріон і Ларисау Ніцой в члени КПРС.
Знай.uа писав, росіяни нахабно видали українську колядку за свою, мережа кипить: "Незабаром і Бандеру вкрадуть".