Програма "Доступні ліки" була впроваджена у 2017 році для зменшення фінансового навантаження на пацієнтів та збільшення доступності ліків. Українцям нагадали, як це працює.

На сьогодні програма "Доступні ліки" зазнала суттєвих змін. То ж Національна служба здоров’я пропонує взяти до уваги алгоритм, за яким можна отримати пільгові лікарські засоби.

Аптека, фото: скріншот з відео
Аптека, фото: скріншот з відео

Для пред'явлення в аптеці з собою потрібно мати лише електронний рецепт. Щоб отримати безплатні ліки треба повідомити працівнику аптеки 16-значний номер рецепта. Фармацевт має запропонувати наявні лікарські засоби на вибір - спочатку безплатні, а потім з доплатою.

Своєю чергою пацієнт має переконатися, чи наявна саме та торговельна назва лікарського засобу і виробництво, які потрібні. Також слід звернути увагу на те, чи в повному обсязі запропоновано кількість лікарського засобу. Пацієнт має вирішити, чи готовий він доплатити у разі потреби.

Популярні новини зараз

Посеред травня частину України засипало снігом, а температура впала нижче нуля

У лісі знайшли тіло блогерки, відомої своєю сімейною ідилією: у злочині зізнався чоловік

Вагітна Осадча перетворилася на ніжну кішечку під шум моря: "Мій Юрочка"

СТБ пояснив, чому Юля "Зайка" вилетіла з "Холостяка": "Злили учасницю, так і скажіть"

Показати ще

У випадку, якщо пацієнт не згідний бодай з одним з вищенаведених пунктів, то називати, чи показувати фармацевтові чотиризначний код підтвердження не потрібно. Код потрібно назвати лише тоді, коли всі умови влаштовують.

Програма "Доступні ліки", Пенсійний кур'єр
Програма "Доступні ліки", Пенсійний кур'єр

Нагадаємо, скульптор пішов служити на Донбас, але не цурається улюбленої справи: творить просто на передовій. Військовослужбовець Влад до війни працював скульптором

Як повідомляв портал "Знай.ua", українці розповіли, як відомі оператори обвели їх довкола пальця: "Одна неволя, ледве втік". Клієнти відомих компаній поділилися своїм негативним досвідом

Також "Знай.ua" писав, малозабезпечені сім'ї благають Зеленського про допомогу, втомились від космічних цін і тарифів: "Нахабно здерти з людей". Володимира Зеленського просять підвищити соціальну допомогу багатодітним сім'ям