Розмір штрафу доходить до 51 тисячі

Сьогоднішнє затвердження Верховною Радою нового "штрафного" Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху стало найгучнішою подією дня. Як зазначено в положеннях документу, даний Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Тож водії не тільки вже мають бути "підкованими" у прийнятих змінах та переліку покарань, а й знати список повноважень поліцейських під час перевірки. Подробиці дізнавалися Знай.ua.

Верховна Рада, законопроект 2695 - фото ВРУ
Верховна Рада, законопроект 2695 - фото ВРУ

Штрафи від 17 до 51 тисячі та "принцип накопичення"

Рішенням Парламенту був затверджений новий перелік покарань за водіння у нетверезому стані. А саме:

  • За перше порушення штраф складе 17 тис грн з позбавленням водійських прав на 1 рік.
  • За повторне порушення штраф становитиме 34 тис грн та позбавлення прав на 3 роки.
  • Якщо водія втретє за рік спіймають на нетверезому керуванні, йому загрожуватиме штраф у розмірі 51 тис грн з позбавленням права на водіння на 10 років з конфіскацією транспортного засобу.

Важливо знати про діючий "принцип накопичення".

При вчиненні нового адмінправопорушення до закінчення строку дії стягнення за "алко/нарко"-порушення, до невідбутої частини додається нове стягнення.

Популярні новини зараз
ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку Лише встигай підставляти кишені: українцям пропонують солідні гроші від благодійних організацій - куди звертатися Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається Українцям дадуть гроші на генератори та сонячні панелі — як забезпечити свою оселю електрикою і не залежати від графіків
Показати ще

Поліцейський, фото: Нацполіція
Поліцейський, фото: Нацполіція

"При цьому, загальний строк позбавлення права керування транспортним засобом може перевищувати гранично допустимий строк, передбачений ч.2 ст 30", - йдеться в положеннях документа.

Законопроект 2695 - скріншот
Законопроект 2695 - скріншот

А за відмову від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння можуть оштрафувати на 40 800 грн.

Увага, перевірка: які права має поліцейський?

Поверхнева перевірка речі та/або транспортного засобу проводиться шляхом:

-візуального огляду речі та/або транспортного засобу, у тому числі шляхом візуального огляду салону, багажного відділення (навісного багажного пристрою), причепів транспортного засобу, перевірки відповідності ідентифікаційних номерів транспортного засобу.

Штрафи ПДР, скріншот: YouTube
Штрафи ПДР, скріншот: YouTube

Поліцейський під час проведення поверхневої перевірки транспортного засобу має право вимагати:

-відкрити кришку багажника (навісний багажний пристрій), капот, двері салону, ніші, які можливо оглянути без їх розбирання, причепи.

Законопроект 2695 - скріншот
Законопроект 2695 - скріншот

Яхти і кораблі – теж у списку

Оновлення стосуються не тільки дорожнього транспорту.

В зону розповсюдження нових штрафних санкцій і покарань потрапили також річкові, морські та маломірні судна.

Захід на яхті, фото Trip Advisor
Захід на яхті, фото Trip Advisor

За керування судном у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння або передачу керування такій особі порушнику загрожує штраф у розмірі 20 400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або адміністративний арешт на 10 діб з позбавленням права керування всіма видами плавучих засобів на строк від 1 до 3 років.

Законопроект 2695 - скріншот
Законопроект 2695 - скріншот

Якщо така зупинка здійснюється під час проведення профілактичних заходів, вона має відбуватися на підставі організаційно-розпорядчого акта керівника поліції, який оприлюднюється на офіційному вебсайті Національної поліції.

Поліція, фото: Патрульна поліція, фото: Патрульна поліція, фото: скріншот з відео
Поліція, фото: Патрульна поліція, фото: Патрульна поліція, фото: скріншот з відео

Нагадаємо, у липні 2020 року законопроект № 2695 було прийнято за основу, а сьогодні, 16 лютого, кількістю у 325 голосів "за" Закон був затверджений у другому читанні.