Представник Верховної Ради України з прав людини, Дмитро Лубінець, сказав, що працівники територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки не мають права затримувати громадян України на вулиці.

Вони не можуть використовувати силу, щоб затримувати людей. Це проти закону та порушує права людини. Лубінець підкреслив, що робота цих центрів повинна відбуватися законно та з повагою до прав громадянина.

Дмитро Лубинець, фото: Facebook
Дмитро Лубинець, фото: Facebook

“А якщо треба проводити так звані рейди, то до складу цієї групи обов'язково повинні бути долучені представники Національної поліції. Саме вони перевіряють документи. Після цього вони надають відомості співробітникам ТЦК для перевірки, чи є такий громадянин України в реєстрі військовозобов'язаних, чи немає”, – додав Дмитро Лубінець.

Дмитро Лубінець висловив свою незгоду з розширенням повноважень територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки (ТЦК), яке було запропоновано у першому варіанті законопроєкту про нові правила мобілізації.

Популярні новини зараз
Банки посилять обмеження грошових переказів: навіть дрібні платежі доведеться пояснювати Чи витримають школярі спеку: МОН вводить жорсткі заходи У червні на плечі українців ляже ще один платіж: кому і за що доведеться доплачувати Вибачте, банк безсилий: у клієнтів "Привату" зникають з карт останні гроші
Показати ще

Дмитро Лубінець, фото з відкритих джерел
Дмитро Лубінець, фото з відкритих джерел

Він вважає, що це може призвести до обмеження прав громадян та порушень. Лубінець каже, що робота ТЦК повинна відбуватися в межах закону і з повагою до прав людини.

Раніше повідомлялося на порталі Знай.ua головні новини за 2 квітня: примусова доставка до ТЦК, подорожчання комуналки та крадіжка електроенергії на величезну суму

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, напади на машини ТЦК почастішали: відповідальність буде дуже жорсткою