На останньому засіданні Комітету з питань національної безпеки та оборони обговорювали законопроект про мобілізацію. Ірині Фріз вдалося з'ясувати, що комітет ухвалив кілька важливих рішень і вніс зміни до проекту.

Вони повернули обмеження для тих, хто ухилявся від призову, про що досить активно сперечалися. Також уточнили деякі моменти, що стосуються надання консульських послуг за кордоном та впровадження електронного кабінету.

Українські захисники, скріншот: YouTube
Українські захисники, скріншот: YouTube

Серед ключових положень:

  • Громадяни, які бажають укласти контракт із Міністерством оборони України, можуть обрати підрозділ із затвердженого Генштабом списку.
  • Передбачено щомісячну додаткову виплату у розмірі, визначеному Кабінетом Міністрів.
  • Військовослужбовцям, які виконують бойові чи спеціальні завдання у зоні бойових дій, виплачуватиметься одноразова винагорода у розмірі 70 000 гривень за кожні 30 сумарних днів служби.

Українці у транспорті, фото: Знай.ua
Українці у транспорті, фото: Знай.ua

  • Встановлено винагороди за знищення чи захоплення озброєння та військової техніки супротивника у розмірі від 4 до 80 прожиткових мінімумів.
  • Передбачено щомісячну виплату у розмірі 10 000 гривень за особливості проходження служби для більшості військовослужбовців.
  • Надається право на компенсацію 50% початкового внеску по іпотеці та додатково 100 000 гривень після першого та другого року служби.
  • Введено відстрочку за штрафами, пені та відсотками за кредитами, крім житлових та автомобільних.
  • Зачитується один місяць служби за три під час безпосередньої участі в обороні країни.

Рішення про звільнення з військової служби перенесено. Де-факто розгляд законопроекту намічено на найближчому засіданні Верховної Ради України.

Популярні новини зараз
Українцям дозволять відкупитися від мобілізації – новий закон вже на підході Викорініть з себе "радянщину": 5 звичок, які час залишити в минулому Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

Передбачається, що 10 квітня законопроект буде представлений у Раді, а на 11 квітня заплановано фінальне голосування щодо нього.

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що важливо для всіх, хто підлягає мобілізації: українцям пояснили нюанс про повістки

Вам буде цікаво дізнатися, чи Генштаб анонсував отримання повісток: хто має з'явитися в ТЦК найближчим часом