Ситуація на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) стала центром уваги світової спільноти, адже можлива втрата електропостачання може призвести до неймовірних наслідків.

В ефірі телемарафону міністр енергетики України Герман Галущенко розповів нам про всю серйозність ситуації, порівнюючи її з ядерною катастрофою у Фукусімі.

ЗАЕС. Фото: Youtube
ЗАЕС. Фото: Youtube

Суть проблеми полягає в тому, що за втрати зовнішнього джерела енергії на ЗАЕС включаються дизельні генератори. Однак навіть їхня робота становить серйозні ризики:

"Я це називаю крок до Фукусіми. Якщо немає зовнішнього джерела живлення, то включається дизельні генератори – вони всі в робочому стані, адже Україна відповідала за них раніше."

Популярні новини зараз
Українцям дозволять відкупитися від мобілізації – новий закон вже на підході Чи витримають школярі спеку: МОН вводить жорсткі заходи "Київстар" оголосив про нові зміни: вже з сьогоднішнього дня В Україні хочуть змінити систему соцдопомоги: на що розраховувати людям
Показати ще

По-перше, це стабільність постачання енергії, а по-друге, воєнні дії, що продовжуються, створюють небезпеку випадкового попадання дрона або ракети в генератор, що може призвести до катастрофічних наслідків.

ЗАЕС
ЗАЕС

Галущенко каже, що це не лише проблема України, а й питання світової безпеки:

"Навіть якщо країни географічно знаходяться далеко від нашої війни, і вони думають, що це їх не стосується, то вони однаково відчують вплив такої аварії."

Тому ситуація на ЗАЕС вимагає максимальної уваги та запобіжних заходів з боку всіх зацікавлених сторін:

"Ми вже в ситуації ядерного інциденту."

Раніше ми писали про злидні, безробіття та тиск ворога: які регіони стоять на краю бідності

Крім того, Знай.ua повідомляв, що "Наступу не буде": відомий астролог назвав конкретний місяць завершення війни

Також наш портал розповідав, вижила після окупації, потопу та пострілу в голову: українка розповіла, як росіяни зламали їй життя