Україна славиться своєю природною красою та багатством флори. Однак, деякі з цих природних скарбів потребують особливого захисту, і однією з таких рослин є півонія волотиста (Paeonia tenuifolia).

Відомий своїм неповторним виглядом та коротким періодом цвітіння у травні, ця рослина не просто захоплює своєю красою, а й занесена до Червоної книги України, що робить її зривання злочином, за який може загрожувати тюремний термін.

Півонії, фото: Знай.ua
Півонії, фото: Знай.ua

Ботанічний портрет півонії волотистої

Півонія волотиста - це багаторічна трав'яниста рослина, яка відноситься до роду півонії. Він має дуже вузьке, майже ниткоподібне листя, яке формує густий зелений кущ.

Висота рослини зазвичай досягає 30-60 см. Квіти півонії хуртовини мають яскраво-червоний колір і великі округлі пелюстки, які виразно контрастують з делікатним листям. Цвіте півонія метельчатий дуже коротко - всього кілька тижнів у травні, а його квіти випромінюють легкий, приємний аромат.

Популярні новини зараз
У світі новий "коронавірус" - хвороба вбиває людину за 2 дні: що кажуть медики Газові прилади доведеться відключити: "Газмережі" застерегли кожного споживача Енергетики проводять рейди по домівках споживачів: кому загрожують серйозні проблеми Смартфони йдуть у минуле: молодь масово повертається до кнопочних телефонів
Показати ще

півонії волотисті, скріншот: YouTube
півонії волотисті, скріншот: YouTube

Чому півонія волотиста знаходиться під захистом?

Півонія волотиста занесена до Червоної книги України через свою рідкість і вразливість до знищення довкілля. Рослина відома своєю чутливістю до екологічних змін і потребує особливих умов для зростання, зокрема відповідного типу ґрунту та кількості світла.

Руйнування природних місць його існування через людську діяльність, таку як вирубування лісів, сільськогосподарські втручання, і незаконне збирання квітів, поставило півонія волотистий на межу зникнення.

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

Юридичні наслідки за незаконне збирання півонії волотистої

Законодавство України чітко регулює захист рослин, занесених до Червоної книги, і півонія хуртовина не є винятком. За незаконне збирання, знищення або пошкодження рослин, що знаходяться під охороною, можуть бути застосовані серйозні штрафи та інші покарання.

Адміністративна відповідальність

За порушення правил охорони рослин, які у Червоній книзі, передбачено накладення штрафів. Зокрема, відповідно до законодавства, штрафи можуть коливатися від 1700 до 3400 гривень за зірвані рослини. Ці показники можуть змінюватись в залежності від кількості пошкоджених екземплярів та місця скоєння правопорушення.

Кримінальна відповідальність

У випадках, коли дії мають масштабний характер або вчинені повторно, можуть наступати більш суворі покарання. Згідно з Кримінальним кодексом України, особи, які здійснюють незаконну порубку, знищення або пошкодження рослинності, що охороняється, можуть понести покарання, включаючи тюремне ув'язнення до трьох років. Це відбувається в тих випадках, коли дії призводять до значної шкоди природному середовищу або вчинені з корисливих спонукань.

Нагадаємо, ТЦК чекає на колапс: терміни поставили в глухий кут.

Раніше повідомлялося, що важливо для кожного власника газової плити: нові штрафи можуть досягати розміру вашого майна.

Також, українці в шоці від безглуздого порядку денного для покійника: "Помер? Обнови дані в ТЦК".