Турбота про людей з обмеженими можливостями є важливим обов'язком суспільства. В Україні існує законодавчо врегульована система опіки та піклування, покликана забезпечити належний догляд за особами, які через стан здоров'я не можуть самостійно дбати про себе.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОпіка встановлюється над недієздатними особами, які повністю втратили працездатність і потребують постійного догляду. Про це повідомляє юрист Людмила Власенко.
Опікунство призначене для тих, хто зберігає здатність до самообслуговування, але не здатний працювати у звичайних умовах. Опікуном або піклувальником, як правило, стає людина, яка перебуває у сімейних або родинних відносинах з підопічною.
Процедура встановлення опіки чи піклування передбачає звернення до відповідних органів та суду. Необхідно довести, що особа дійсно потребує повного піклування через психічний розлад чи інвалідність, надавши відповідні медичні документи. Суд, розглянувши справу, приймає рішення про визнання особи недієздатною або обмежено дієздатною та призначає їй опікуна чи піклувальника.
Важливо відзначити, що піклувальники та особи, які здійснюють догляд за людьми з інвалідністю І та ІІ груп, звільняються від мобілізації на військову службу. Це регламентовано Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Проте військовозобов'язаному необхідно підтвердити, що крім нього немає інших осіб, які зобов'язані за законом утримувати таку людину.
Нагадаємо, ухилистам готують суворі обмеження: зроблять усе, щоби йшли до ТЦК
Як повідомляв "Знай.ua", тільки це зможе гарантувати бронювання: про які правила повинні знати ФОП
Знай.ua писав, сколіоз чи остеохондроз? З якими хворобами спини звільняють від мобілізації