Україна готується до запровадження нового документа для всіх військовозобов'язаних єдиного зразка. Згідно з повідомленням речника Генерального штабу Збройних Сил України, полковника Юрія Глущенка, зараз розробляється нормативно-правова база, за якою у рамках мобілізаційних заходів будуть видавати новий документ військовослужбовцям, резервістам та призовникам.

При цьому старі документи залишатимуться чинними, але в них будуть внесені відповідні зміни. Закон визначає, що кожен чоловік у віці від 18 до 60 років повинен мати при собі військово-обліковий документ (ВОД) і пред'являти його за вимогою представників Територіальних центрів комплектування або поліції. Проте існує багато різних форм цих документів.

Військовий квиток, скріншот: YouTube
Військовий квиток, скріншот: YouTube

"У нас зараз широкий спектр ВОД. Наприклад, ВОД для військовозобов'язаних, резервістів і призовників визначені указом президента, форма затверджена. А для діючих військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, СБУ, розвідувальних органів, ВОД встановлюються їхніми відомствами. Тому вони мають різні форми і формати. З метою уніфікації зараз розробляється постанова, яка визначить документ єдиного формату", – пояснив полковник Глущенко.

З метою спрощення та уніфікації процесу обліку та контролю, уряд розглядає можливість введення єдиного облікового документа для всіх військовозобов'язаних. Це дозволить зменшити кількість різних форм ВОД і спростити процедуру пред'явлення документа.

Популярні новини зараз
Українцям дозволять відкупитися від мобілізації – новий закон вже на підході 21 грн на день, а на місяць – майже 600 грн: "Київстар" приголомшив "грабіжницькими" умовами Пенсіонерам підвищили ще одну надбавку: хто отримає на 300 гривень більше Вибачте, банк безсилий: у клієнтів "Привату" зникають з карт останні гроші
Показати ще

Очікується, що новий єдиний документ буде встановлений за рішенням уряду та набуде чинності після його затвердження. Він стане універсальним ідентифікатором статусу військовозобов'язаного, який буде містити всю необхідну інформацію про військовий облік кожного громадянина.

"Підсумовуючи: з набранням чинності постанови Кабміна громадянам, у яких немає ВОД, видаватиметься (новий) документ встановленого зразка. А ті, хто вже мають ВОД, які видані до набрання чинності законом, є дійсними", – підкреслив Глущенко.

Нагадаємо, Українці ломляться у ТЦК перед ухваленням нового закону про мобілізацію: але добровольцями "майже не пахне"

Раніше ми повідомляли Скільки коштує ігнорувати військовий обов'язок? Штрафи вже досягають божевільних меж