Українські військово-лікарські комісії (ВЛК) відтепер остаточно визначатимуть придатність громадян до проходження військової служби за станом їхнього здоров'я. Новий порядок передбачає, що попередні довідки про інвалідність або інші діагнози, видані в цивільних лікарнях, не враховуватимуться.

Про це розповів Олександр Павличенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини, під час ефіру на телеканалі "Київ24".

черги на ВЛК у Києві у Солом'янському ТЦК СП
черги на ВЛК у Києві у Солом'янському ТЦК СП

За його словами, військовозобов'язані громадяни можуть проходити ВЛК лише за напрямом територіального центру комплектування (ТЦК).

"Вказано, що можна проходити для військовозобов'язаних тільки за напрямом ТЦК. Вони мають направити військовозобов'язаних. Якщо буде попередній висновок, наприклад, на руках щодо якоїсь інвалідності або захворювання з цивільної лікарні, які встановлювали той діагноз. , Це не зазначено", - заявляє он.

Популярні новини зараз
Зірки зійшлися: цим знакам Зодіаку червень принесе здійснення найзаповітніших мрій Українців приготували до нових платіжок за газ – як раніше вже не буде: що відбувається Краще на якийсь час переїхати: п'ять областей відключатимуть частіше за інших - список "Київстар" оголосив про нові зміни: вже з сьогоднішнього дня
Показати ще

черги на ВЛК у Києві у Солом'янському ТЦК СП
черги на ВЛК у Києві у Солом'янському ТЦК СП

Він додав, що така норма пов'язана з можливими сумнівами щодо визнання діагнозів та медичних висновків, зроблених у цивільних установах, адже такі діагнози могли бути поставлені навіть за кордоном.

"ВЛК встановлюватиме єдиний висновок про стан здоров'я як військовозобов'язаних, так і військовослужбовців", - додав юрист.

Нагадаємо, нові правила військового обліку: українців штрафуватимуть без їхнього відома

Як повідомляв "Знай.uа", наркоманів та алкоголіків можуть мобілізувати, але є одна умова

Знай.ua писав, зміни у військовому обліку: українським чоловікам видадуть новий документ