В Україні збирається набути чинності новий закон про мобілізацію, і це викликає чимало заворушень. Особливо коли йдеться про війська, де спостерігається досить велика кількість старшого віку.

Це впливає на ефективність виконання бойових завдань, за словами ексзаступника міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Георгія Тука.

У ряді збройних сил зараз багато людей, яким за 40-45 років, і вони не мають кращого здоров'я.

Такі ветерани боротьби нерідко стикаються з численними захворюваннями, що робить їх нездатними ефективно виконувати завдання на передовій.

ЗСУ / фото: Pinterest
ЗСУ / фото: Pinterest

Популярні новини зараз
Газові прилади доведеться відключити: "Газмережі" застерегли кожного споживача Коли бронювання вже не врятує: чому чоловіків можуть забрати до війська Українцям будуть по-новому вручати повістки: все зміниться з 16 липня Смартфони йдуть у минуле: молодь масово повертається до кнопочних телефонів
Показати ще

"Більшість підрозділів розглядають як будинок для людей похилого віку. Переважна більшість рядового складу – це чоловіки старшого віку, які відповідно не можуть уже похвалитися хорошим станом здоров'я", – каже Тука.

Тука поділився історією свого сина, який, незважаючи на медичні проблеми, вважає за краще залишатися у військовій службі. Це викликає подив у багатьох, але військові командири розуміють його бажання і пропонують йому посади, де його здоров'я не наражатиметься на серйозні ризики.

ЗСУ / фото: Pinterest
ЗСУ / фото: Pinterest

Ситуація з мобілізацією молодих викликає невдоволення у громадян і всім цікаво, чому саме вони підвладні призову:

"На мій погляд, можливо, тому що в мене таке враження складається після того, як ходжу вулицями Києва. Я бачу величезну кількість молодих, здорових хлопців. Я не розповідатиму там про постійних відвідувачів закладів, спортивних клубів і залів все – це є, нікуди воно не поділося."

Новий закон, каже Тука, покликаний покращити ситуацію, але це лише частина вирішення проблеми.

Нагадаємо, шлюб урятує від мобілізації: але є важливий нюанс

Раніше ми писали про те, що аркоманів і алкоголіків можуть мобілізувати, але є одна умова