Українських чоловіків за кордоном новий закон про мобілізацію зобов’яже оновлювати свої дані. Зокрема, у електронних кабінетах. Журналісти одного з телеканалів спробували з'ясувати, чи видають повістки закордоном, і їх розсилатимуть українським чоловікам за межами країни.

За законодавством, військовозобов'язані чоловіки за кордоном повісток не отримуватимуть. У зарубіжних країнах не працюватимуть українські ТЦК та СП.

Порядків у консульствах під час звернення для оновлення персональних даних також не видаватимуть, пояснюють у парламенті.

Візит до ТЦК, фото: Facebook
Візит до ТЦК, фото: Facebook

"У нас немає механізму вручення порядку денного за кордоном, тому що це вручають представники ТЦК СП. За кордоном, скажімо так, юрисдикція їх не поширюється", - каже член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Вениславський.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Процедура поновлення даних за кордоном необхідна, щоб співробітники ТЦК розуміли, скільки військовозобов'язаних громадян України перебувають за кордоном. Після отримання цієї інформації у центрах не витрачають час на оформлення повісток.

Тим часом у Міноборони наголошують, що для поновлення військово-облікових даних за кордоном чоловіки зможуть скористатися електронним кабінетом військовозобов'язаного.

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

Адвокати пояснюють, що прикордонники не мають повноважень чи службових обов'язків вручати повістки при перетині кордону військовозобов'язаними. Якщо ж такі дії працівників ДПСУ матимуть місце, то вони вважатимуться незаконними.

Єдиний випадок, коли прикордонники можуть "зайнятися" людиною, яка перебуває на кордоні, коли вона його незаконно перетнула, пояснив адвокат Тарас Никифорчук.

"Співробітники прикордонної служби складають відповідні матеріали, складають протокол і передають його до суду. А суддя виносить ухвалу, згідно з якою людині "світить" штраф від 3,4 тис. грн, ніякої кримінальної відповідальності за це не може бути", - розповів фахівець.

Нагадаємо, ТЦК надіслали повістку ветерану, який втратив обидві ноги на фронті: "Звичайно ж прийду в гості".

Раніше повідомлялося, в Україні "зробили жорсткішими" штрафи для ухилістів: від чого залежить сума покарання, і як оскаржити.

Також, збирав гроші на квартири і розтратив на себе: голова кооперативу обдурив десятки людей.