З червня 2024 року в Україні набувають чинності нові правила проходження військово-лікарської комісії. Ці зміни спрямовані на модернізацію та оптимізацію процесу оцінки стану здоров'я військовослужбовців. Розповідаємо про основні нововведення та їх вплив на процес мобілізації.

Згідно з наказом Міноборони №402, який був затверджений 27 квітня 2024 року та набрав чинності 4 травня 2024 року, було оновлено категорії придатності до військової служби:

  • Придатний – особа здатна виконувати військові обов'язки без обмежень.
  • Придатний до служби у військових частинах забезпечення та інших підрозділах – особа має обмеження, що не дозволяють служити в бойових частинах, але може виконувати інші завдання.
  • Тимчасово непридатний – стан здоров'я не дозволяє проходити службу на момент огляду, але очікується покращення.
  • Непридатний до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців – особа має захворювання чи поранення, що потребують тривалого лікування або реабілітації.
  • Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку – серйозні захворювання чи травми, що унеможливлюють службу назавжди.

    ВЛК, скріншот: YouTube
    ВЛК, скріншот: YouTube

Відтепер ВЛК не встановлюватиме діагнози, а лише оцінюватиме стан здоров’я на основі вже наявних медичних даних. Це включає результати обстежень та висновки лікарів, що зменшує ризик суб’єктивних рішень та спрощує процедури переогляду. Таким чином, комісія буде працювати на основі об’єктивних медичних даних, що дозволить зробити процес оцінки більш прозорим та справедливим.

Важливим нововведенням є можливість використання як паперової, так і електронної документації. Застосування електронних підписів і печаток дозволить спростити документообіг та підвищити оперативність роботи ВЛК. Це нововведення не тільки зменшить паперову тяганину, але й сприятиме збереженню часу та ресурсів.

Популярні новини зараз
"Укрзалізниця" змінила серйозне правило – потрібно знати про це заздалегідь Комунальники вирішили встановити тарифний рекорд: з липня доведеться платити набагато більше Ось таким був дідусь "Запорожця": рідкісні кадри унікального прототипу із кузовом незвичайної форми ТЦК стануть "невидимками" для ухилянтів: про які повноваження говорять
Показати ще

Оновлені правила також включають нові підходи до оцінки певних захворювань. Наприклад, тепер більш детально регламентовано оцінку офтальмологічних проблем та онкологічних захворювань. Це допоможе точніше визначати придатність до служби осіб з такими медичними показниками.

Нагадаємо, Поліція отримала нові повноваження для затримання чоловіків: що мають знати українці

Раніше ми розповідали, що ТЦК попередили про повістки 17-річним юнакам: кому надійде запрошення

Також, Не поспішають в ТЦК: більшість українців ігнорують отримані повістки